Журналісти повідомили про зв’язок Порошенка із низкою офшорних компаній
Згідно із розслідуванням, пов’язані із Порошенком фірми під час його президентства здійснили перекази на 65 млн доларів
Чотири міжнародні банки повідомили Мережу по боротьбі з фінансовими злочинами казначейства США про підозрілі транзакції компаній, які пов’язують із Петром Порошенком, на загальну суму в 65 млн доларів. У звітах банки зазначали, що Порошенко під час свого президентства міг брати участь у незаконних діях зі створення офшорних компаній та не повідомляти про це у своїх деклараціях про доходи. Про це йдеться в розслідуванні «Слідство.Інфо», опублікованому 9 жовтня за документами FinCEN.
«Згадані у FinCEN компанії роками були в полі зору українських правоохоронців. Слідчі підозрювали їх у відмиванні коштів та ухиленні від сплати податків – і аби дізнатись, хто стоїть за компанією, намагались отримати доступ до банківських рахунків цих фірм», – повідомили журналісти.
Deutsche Bank подав звіт про підозрілу діяльність британської офшорної компанії Genesis Local Ventures (GLV). Ці підозри стосувалися можливого зв’язку до цієї компанії тоді ще президента України Петра Порошенка. У 2019 році фірма перестала існувати, однак протягом 2016-2017 років через її рахунки пройшло близько 60 млн доларів.
За даними журналістів, підозріла активність була також в Міжнародному інвестбанку, який належить Порошенку. Тоді на рахунки Roshen надійшли 1,8 млн доларів від компанії-прокладки Goldwest Investment, яка торгує солодощами й надає транспортні послуги. Незважаючи на те, що Goldwest Investment зареєстрували за три місяці до початку президентської каденції Порошенка та перші два роки вона звітувала про нульові доходи – наприкінці 2016 року фірма відзвітувала британський уряд про 250 тис. доларів чистого прибутку та транзакцій на суму в 8,6 млн. доларів.
«Слідство.Інфо» зазначає, що згідно з звітом Standard Chartered, Порошенко також має стосунок до компанії Intraco Management, яка впродовж 2013-2014 років року провела транзакціїї на суму в 5,4 млн доларів. Вона має стосунок до Linquist Services Limited, яку, за даними журналістів, Порошенко використовував для видачі банківських позик.
У коментарі «Економічній правді», прес-служба «Європейської солідарності» заявила, що Петро Порошенко не володіє жодними офшорними компаніями. А також додали, що володіння бізнес-активами не одне і теж із управлінням бізнес-процесами.
Файли FinCEN — це понад 2500 документів, які банки відправляли США у період із 2000 по 2017 рік. Близько півтора року журналісти досліджували та аналізували матеріали про підозрілі транзакції. Усі вони стосуються багатьох країн, злочинів, а також політиків. Журналісти почали публікувати результати розслідування з 20 вересня.