ЗМІ оприлюднили ім'я другого підозрюваного в отруєнні Скрипалів

Під псевдо «Олександр Петров» заховався військовий лікар, який є працівником розвідки Генштабу Росії

СвітКатерина Чурилова, 8 жовтня 20189370
«Олександр Петров» під час інтерв'ю російському пропагандистському телеканалу

Розслідувачі дізналися реальне ім'я і справжню біографію другого обвинуваченого в отруєнні Скрипалів, який мав псевдо «Олександр Петров». Ним виявився військовий лікар Олександр Мішкін, також працівник Головного управління Генштабу ЗС Російської Федерації (раніше – ГРУ).

Як пише Bellingcat, Олександр Мішкін народився 13 липня 1979 року в селищі Лойга Архангельської області на півночі РФ. Він закінчив одну з російських елітних військових медичних академій та пройшов підготовку за фахом військового лікаря для військово-морських сил.

Згодом він потрапив на службу до ГРУ, а до 2010 року переїхав до Москви, де йому видали документи на ім’я Олександра Петрова, зокрема закордонний паспорт.

Фото першої сторінки паспорта працівника ГРУ Мішкіна

Фото сторінки із справжнього паспорта агента ГРУ Мішкіна

Зазначається, що у період з 2011 по 2018 рр. Мішкін багато подорожував під цим псевдо. Зокрема, розслідувачі виявили багаторазові поїздки силовика до України та до контрольованої Росією «Придністровської Молдавської Республіки».

Згідно з даними журналістів, Київ він відвідував, зокрема, в грудні 2013 року.

До початку вересня 2014 року домашньою адресою Мішкіна в Москві адреса штаб-квартири ГРУ. Восени 2014 року Мішкін і другий підозрюваний в отруєнні Анатолій Чепіга переїхали до інших помешкань..

Нинішнє військове звання росіянина невідоме. Однак, якщо брати до уваги період, коли він закінчив медичну академіїю (випуск російських військових лікарів відбувається зі званням старшого лейтенанта) та часу, що минув від випуску (15 років), можна стверджувати, що на момент отруєння Скрипалів він був або підполковником, або полковником.

9 жовтня о 15:00 The Insider і Bellingcat оприлюднять своє розслідування, в якому викладуть детальну біографію Мишкіна/Петрова, починаючи від його життя у віддаленому селищі в Архангельській області та закінчуючи його участю в спецопераціях в Україні, Придністров'ї та країнах Західної Європи.

Як повідомляв ZAXID.NET, раніше Журналісти Bellingcat та розслідувального проекту The Insider з’ясували, що одного з підозрюваних в отруєнні Скрипалів, який називав себе «Русланом Бошировим», насправді звуть Анатолій Чепіга. Він – полковник ГРУ і нагороджений званням «Героя РФ». Зокрема, мешканки села Березівка Амурської області Росії впізнали у «Руслані Боширову» свого односельця Анатолія Чепігу. Відомо, що він також брав участь в анексії Криму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук