Зміни МВФ до Податкового кодексу не вплинуть на детінізацію економіки, - нардеп
Запропоновані Міжнародним валютним фондом зміни до проекту Податкового кодексу, зокрема щодо ставок із податку на прибуток і податкових канікул для малого бізнесу, не спрямовані на детінізацію економіки. Таку думку сьогодні під час брифінгу висловила голова парламентського комітету з питань промислової та регуляторної політики і підприємництва Наталія Королевська.
«МВФ чудово розуміє, що зниження на кілька процентних пунктів податку на прибуток, окрім як зменшення надходжень до бюджету, ні до чого кращого не приведе, тому що це не підхід до детінізації економіки», - зазначила вона, повідомляє УНІАН.
За словами Н.Королевської, ті підприємці, які платили податки, продовжуватимуть їх платити в меншому розмірі. Проте підприємці, які працювали в тіні, платити податки не будуть.
Також вона повідомила, що на сьогодні за день ліквідовуються понад 150 підприємств. Такі підприємці готові емігрувати й розвивати свій бізнес в інших країнах, зазначила Н.Королевська.
Водночас деякі підприємці, за її словами, готові наполягати на тому, щоб новий Податковий кодекс був введений не раніше, ніж із 2012 року. Вона нагадала, що останнім часом в Україні пройшли мітинги підприємців проти ухвалення Податкового кодексу. Наступний мітинг під стінами Верховної Ради підприємці планують провести 4 листопада 2010 року. Також комітет промполітики добиватиметься того, щоб проект Податкового кодексу обговорювався за статтями й набув чинності не раніше 2012 року.
Нагадаємо, що 7 жовтня 2010 р. Верховна Рада України прийняла в першому читанні проект Податкового кодексу, внесений Кабінетом міністрів України.
ВР планує розглядати проекти Податкового кодексу і державного бюджету на 2011 рік на наступному пленарному тижні – 2-5 листопада.