Знайдений в Афганістані чоловік не є зниклим вояком з Волині

Раніше українські геологи стверджували, що знайшли зниклого безвісти під час радянсько-афганської війни солдата Ігоря Білокурова

Експертиза показала, що знайдений у Афганістані чоловік не є волинянином Ігорем Білокуровим

Мешканець Афганістану на ім’я Амріддін, якого вважали зниклим близько 30 років тому волинянином Ігорем Білокуровим, насправді не має жодного стосунку до родини Білокурових. Такий результат показав порівняльний аналіз ДНК, повідомляє BBC.

Волинянин Ігор Білокуров зник безвісти в Афганістані 1988 року, коли воював там у лавах радянської армії. Кілька років тому його матір Антоніна встановила на сільському цвинтарі надгробок з його іменем.

У лютому 2018 року до групи українців, що подорожували Афганістаном, підійшов схожий на Ігоря чоловік. Він сказав, що втратив пам'ять через травму. І хоча він не пам'ятав свого імені, проте повідомив, що походить з Волині, звідки родом й солдат Ігор Білокуров.

Знімальна група ВВС допомогла матері Ігоря Білокурова зробити аналіз ДНК. У «Ігоря», який нині має ім’я Амріддін, в Афганістані зразки для тестів брали українські ветерани, які спеціально для цього прилетіли до країни. Нещодавно з лабораторії надійшли результати аналізів ДНК. Експертиза показала, що попри зовнішню схожість, знайдений у Афганістані чоловік не є волинянином Ігорем Білокуровим.

Газета «Експрес» у жовтні 2018 року писала, що біоматеріал для проведення ДНК-експертизи, необхідної для повернення Ігоря Білокурова, виявився неякісним. Проблеми з ідентифікацією біоматеріалу виникли через антисанітарні умови, в яких українська команда забирала зразки у липні.

Волоски Амріддіна мали порівняти з ДНК Антоніни Білокурової, нібито матері знайденого чоловіка. Однак ті зразки, які привезли в Україну, за словами експертів, мали так званий слід. Очевидно, коли відбирали їх, то у когось були масні руки і на біоматеріал наклалася чужа ДНК. У місці, де відбирали біоматеріал, у людей не було можливості добре продезинфікувати руки. Тож українці шукали іншу людину в Афганістані, яка змогла б узяти нові зразки.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук