В Афганістані знайшли українця з Волині, який зник у цій країні ще 30 років тому, – ЗМІ

Волинянин брав участь у радянсько-афганській війні

Ігор Бєлокуров зник у провінції Кандагар 1988 року

В Афганістані найімовірніше знайшли безвісти зниклого українця Ігоря Білокурова – колишнього солдата радянської армії родом із села Велика Глуша Любешівського району. У цій азійській країні волинянин зник 1988 року під час радянсько-афганської війни. Відео із українцем з'явилося в інтернеті 29 березня, пише «Волинь24».

У відеоролику чоловіки-геологи з України стверджують, що знайшли земляка у гірській місцевості. Вони припускають, що це може бути Білокуров Ігор Вікторович, 1963 року народження, який був призваний до лав радянської армії 29 вересня 1981 року і служив у військовій частині №71176. Військове звання – прапорщик.

Чоловік зник 9 квітня 1988 року в провінції Кандагар.

Світлини солдата Білокурова перед зникненням в Афганістані

Як розповідають у відеоролику, він потрапив у полон, згодом прийняв іслам і залишився жити в Афганістані. Наразі він уже не вміє розмовляти українською, утім постійно повторює єдине слово «Волинь».

Інформація про зниклого вояка на відео – із 12-ї хвилини.

На Волині у вояка залишилася стара мати, яка чекає на сина вже 30 років.

«Стовідсотково стверджувати, що це – він, поки що рано. На часі – взяття ДНК-експертизи, вироблення документів знайденому солдату, перевезення його в Україну. Наразі ж цим уже займається багато небайдужих людей і чи не найбільше - Андрій, який і знайшов радянського солдата та поширив про нього інформацію. Він нині часто спілкується з мамою Ігоря Білокурова, хоче знову їхати в Афганістан, аби усіляко добиватися визволення чоловіка», — пише волинська газета «Нове життя».

Як пишуть «Волинські новини», член експедиції Олексій Іващенко повідомив, що зараз волинянин живе в провінції Балх в племені туркменів, які дали йому нове ім’я - Амріддін.

«Чоловік був контужений і, як я розумію, втратив пам'ять. У нього немає ніяких документів - навіть афганського паспорта. Як витягнути його з Афганістану ми не знаємо. Ми звернулися до Спілки Афганістану можливо там підкажуть, як його звідти витягти. Посольства України в Афганістані немає, найближче - тільки в Таджикистані», - повідомив Олексій Іващенко та зазначив, що членам експедиції сказали, що він спочатку говорив рідною мовою.

«З нами він не розмовляв, з ним говорили через перекладача, але були труднощі перекладу. Напевно, він додому хоче, оскільки їх головний до нас сам звернувся. Вони його вже намагалися повернути додому, але безрезультатно», - каже Олексій.

З його слів, аби дістати чоловіка звідти, потрібно зробити йому паспорт Афганістану, відкривати таджицьку візу та їхати в Таджикистан в посольство України, після чого відкривати нашу візу і летіти в Україну на впізнання.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук