Золотовалютні резерви України скоротились через виплати за держборгом

ЕкономікаАндрій Стець, 5 липня 20187010

Станом на 1 липня 2018 року міжнародні резерви України становили 17,978 млрд доларів, та за червень скоротилися на 1,1% у зв'язку із здійсненням платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

«Міжнародні резерви України становили 17978,2 млн доларів США (в еквіваленті) станом на 01 липня 2018 року, за попередніми даними. За червень вони скоротилися на 1,1% у зв'язку із здійсненням платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті», - йдеться в повідомленні.

У НБУ зазначають, що 562,4 млн доларів США було спрямовано на платежі уряду з обслуговування та погашення державного боргу в інвалюті (крім платежів на користь МВФ), з яких 552,5 млн доларів США - обслуговування та погашення за ОВДП, номінованих в іноземній валюті. Також, 162,0 млн доларів США (у еквіваленті) уряд та Національний банк України сплатили на користь Міжнародного валютного фонду протягом червня.

Основним джерелом поповнення резервів у червні стали надходження на користь уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, у сумі 539,4 млн доларів США.

Водночас, купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку припинила бути головним джерелом поповнення резервів, яким була в минулі місяці. З огляду на певне погіршення зовнішньої цінової кон'юнктури для товарів українського експорту і спад інтересів міжнародних інвесторів до ринків, що розвиваються, можливості Національного банку викуповувати надлишкову пропозицію іноземної валюти без тиску на обмінний курс гривні були обмежені.

Також у червні Національний банк вперше з січня поновив продаж іноземної валюти на міжбанківському ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу. Як наслідок, чиста купівля іноземної валюти Національним банком скоротилася до 24,0 млн доларів США у червні.

Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 38,2 млн доларів США.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук