Золотовалютні резерви України скоротились через виплати за держборгом
До теми
Станом на 1 липня 2018 року міжнародні резерви України становили 17,978 млрд доларів, та за червень скоротилися на 1,1% у зв'язку із здійсненням платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті. Про це повідомляє прес-служба НБУ.
«Міжнародні резерви України становили 17978,2 млн доларів США (в еквіваленті) станом на 01 липня 2018 року, за попередніми даними. За червень вони скоротилися на 1,1% у зв'язку із здійсненням платежів за державним боргом, номінованим в іноземній валюті», - йдеться в повідомленні.
У НБУ зазначають, що 562,4 млн доларів США було спрямовано на платежі уряду з обслуговування та погашення державного боргу в інвалюті (крім платежів на користь МВФ), з яких 552,5 млн доларів США - обслуговування та погашення за ОВДП, номінованих в іноземній валюті. Також, 162,0 млн доларів США (у еквіваленті) уряд та Національний банк України сплатили на користь Міжнародного валютного фонду протягом червня.
Основним джерелом поповнення резервів у червні стали надходження на користь уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, у сумі 539,4 млн доларів США.
Водночас, купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку припинила бути головним джерелом поповнення резервів, яким була в минулі місяці. З огляду на певне погіршення зовнішньої цінової кон'юнктури для товарів українського експорту і спад інтересів міжнародних інвесторів до ринків, що розвиваються, можливості Національного банку викуповувати надлишкову пропозицію іноземної валюти без тиску на обмінний курс гривні були обмежені.
Також у червні Національний банк вперше з січня поновив продаж іноземної валюти на міжбанківському ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу. Як наслідок, чиста купівля іноземної валюти Національним банком скоротилася до 24,0 млн доларів США у червні.
Крім того, на обсяг резервів вплинули переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют) на суму 38,2 млн доларів США.