Звільненим з полону російських бойовиків одноразово виплатять по ₴100 тис.

Обмін полоненими на адміністративній межі тимчасово окупованих територій у грудні 2017 року

Особам, які були позбавлені особистої свободи і звільнені 27 грудня 2017 року і 24 січня 2018 року, виплатять одноразову грошову допомогу в розмірі 100 тисяч гривень. Про це повідомляє прес-служба Міністерства тимчасово окупованих територій (МінТОТ).

«Особам, які були позбавлені особистої свободи і звільнені 27 грудня 2017 року і 24 січня 2018 року, виплачується грошова допомога в розмірі 100 тисяч гривень (одноразово)», - повідомляє міністерство.

Згідно з «Порядком виплати допомоги особам, які були незаконно позбавлені особистої свободи в результаті дій незаконних збройних формувань та/або органів влади РФ на території ОРДЛО і тимчасово окупованій території України» для отримання компенсації звільненим полоненим необхідно протягом 6 місяців з дня звільнення звернутися в підрозділ з питань соціального захисту виконавчої адміністрації за місцем прописки або фактичного проживання. Це держадміністрації у Києві та Севастополі, а також виконавчі органи місцевих рад.

У міністерстві зазначили, що необхідно надати заяву на отримання виплати, а також копію паспорта (або будь-якого документа, що посвідчує особу громадянина України, іноземця чи особи без громадянства) та копію ІПН (крім тих, хто не має коду з відповідною відміткою в паспорті або іноземців). Також необхідно буде пред'явити оригінали документів.

Як інформував ZAXID.NET, 27 грудня під час обміну утримуваними особами між Україною та проросійською окупаційною владою, що контролює окремі райони Донецької і Луганської областей, було звільнено 73 українці. Натомість Україна передала на окуповану територію 233 людини, серед яких були проросійські бойовики, засуджені сепаратисти та такі, що лише очікували на вирок суду. Засуджених за злочини проти України громадян РФ під час обміну не передавали.

Згодом росіяни запропонували обмінювати одного полоненого українця на п'ятьох проросійських бойовиків. 4 травня проросійські бойовики заявили, що готові звільнити 15 українців в обмін на 80 їхніх прибічників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук