Звільнений через втечу в'язнів начальник самбірського СІЗО поновився на посаді через суд

Начальник самбірського СІЗО Ярослав Проць, якого звільнили через втечу трьох злочинців, повернувся на посаду в поліції через суд. В оприлюдненій 25 липня постанові Львівського апеляційного адмінсуду також вказано, що Ярославу Процю мають виплатити ще 85 тис. грн неотриманої внаслідок звільнення зарплати.

Ярослава Проця звільнили ще у листопаді 2016 року – за місяць після того, як із його СІЗО втекли троє ув'язнених. Як виявилося, злочинцям вдалося розібрати стіну СІЗО, розпиляти решітку камери, яка виходила у внутрішній двір відділу поліції, і втекти, перелізши через огорожу. Двоє з них покинули СІЗО ще перед першою годиною ночі, а третій – близько 20:00, тобто через 19 годин після втечі перших в'язнів. І весь цей час, як виявилося, працівники поліції не перевіряли камери. Двох втікачів затримали впродовж кількох днів, а ще одного – через півтора тижня після втечі.

Проведене після інциденту службове розслідування виявило, що втеча стала можливою через службову недбалість працівників СІЗО. Через втечу в'язнів на поліцейського, який чергував в той день, наклали штраф. Начальника СІЗО на підставі висновку службового розслідування звільнили, однак той подав позов на Нацполіцію Львівщини, вимагаючи повернути йому роботу.

У грудні 2017 року Львівський окружний адмінсуд задовольнив позов Ярослава Проця, однак після цього юристи Нацполіції Львівщини подали апеляцію. Втім, як свідчить оприлюднена 25 липня постанова Львівського апеляційного адмінсуду, поліція вдруге програла суд, тож Ярослав Проць таки повернеться на посаду начальника СІЗО.

Судді вирішили, що начальник самбірського СІЗО не може втрачати посаду через втечу в'язнів, оскільки у момент інциденту він був не на службі – у нього закінчився робочий день. До того ж, застосовуючи найсуворіше дисциплінарне покарання, Нацполіція не змогла довести, що Ярослав Проць бажав чи свідомо допускав можливість втечі в'язнів. Враховуючи це, начальника СІЗО повернули на посаду, зобов'язавши Нацполіцію відшкодувати йому за вимушений прогул 85 тис. грн.

Ця постанова суду вже набула чинності і може бути оскаржена у касаційній інстанції, щоправда це не завидить начальнику Ярославу Процю виконувати обов'язки начальника СІЗО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук