Оголошено номінантів на Першу національну кінопремію
Культура

Оголошено номінантів на Першу національну кінопремію

У лонг-ліст увійшли 54 українських фільми

Катерина Сліпченко, 4 квітня2700
Кадр з фільму «Гніздо горлиці», який отримав найбільше номінацій

Українська Кіноакадемія оголошує шорт-ліст номінантів на Першу національну кінопремію. Лідерами за кількістю номінацій стали повнометражні ігрові стрічки «Гніздо горлиці» режисера Тараса Ткаченка (8 номінацій), «Моя бабуся Фані Каплан» режисера Олени Дем’яненко (7 номінацій) та короткометражний ігровий фільм «Кров’янка» Аркадія Непиталюка (6 номінацій). Документальний фільм львівського режисера Остапа Костюка «Жива ватра» має 3 номінації.

Нагадаємо, на розгляд кіноакадемії було подано 76 фільмів, які вийшли в український прокат протягом 2016 року. До лонг-ліста увійшло 54 кінострічки. 12 з них – повнометражні ігрові фільми, 15 – короткометражні ігрові, 19 – документальні, 8 – анімаційні. Переможців в усіх номінаціях оголосять 20 квітня.

Найкращий фільм:

«Гніздо горлиці» (режисер Тарас Ткаченко)

«Моя бабуся Фані Каплан» (режисер Олена Дем’яненко)

«Моя бабуся Фані Каплан»

«Слуга народу 2» (режисер Олексій Кірющенко)

«Тепер я буду любити тебе» (режисер Роман Ширман)

Найкращий режисер (премія ім. Юрія Іллєнка):

Олена Дем’яненко, «Моя бабуся Фані Каплан»

Анатолій Матешко, «Полон»

Тарас Ткаченко, «Гніздо горлиці»

«Полон»

Найкращий актор:

Володимир Зеленський, «Слуга народу 2»

Віталій Лінецький (посмертно), «Гніздо горлиці»

Віталій Лінецький у «Гнізді горлиці»

Олег Треповський, «Ґолден лав»

Найкраща акторка:

Римма Зюбіна, «Гніздо горлиці»

Катерина Молчанова, «Моя бабуся Фані Каплан»

Катерина Молчанова у «Моя бабуся Фані Каплан»

Марія Свіжинська, «Кров’янка»

Найкращий актор другого плану:

Микола Боклан, «Гніздо горлиці»

Євген Кошовий, «Слуга народу 2»

Захарій Новицький, «Кров’янка»

Захарій Новицький

Найкраща акторка другого плану:

Наталя Васько, «Гніздо горлиці»

Валентина Заболотна (посмертно), «Цвях»

Каторжанки (Марина Кукліна-Май, Ганна Донченко, Ірина Цілик, Вікторія Трофіменко, Оксана та Марина Артеменко, Ярослава Беззабава, Олена Тополь, Дарина Римарєва, Катерина Нєкрасова), «Моя бабуся Фані Каплан»

«Моя бабуся Фані Каплан»

Дар’я Полуніна, «Кров’янка»

Найкращий оператор:

Микита Кузьменко, Олександр Поздняков, «Жива ватра»

Ярослав Пілунський, «Кров’янка»

Анатолій Химич, «Головна роль»

«Жива ватра»

Олексій Цвєлодуб, «Полон»

Найкращий художник-постановник:

Олександр Батенєв, Сергій Бржестовський, «Моя бабуся Фані Каплан»

Ігор Філіппов, «Гніздо горлиці»

Марія Шуб, «Тепер я буду любити тебе»

Найкращий сценарист:

Олена Дем’яненко, Дмитро Томашпольський, «Моя бабуся Фані Каплан»

Аркадій Непиталюк, «Кров’янка»

Тарас Ткаченко, «Гніздо горлиці»

Роман Ширман, «Тепер я буду любити тебе»

Найкращий композитор:

Антон Байбаков, «Кобзар 2015»

Алла Загайкевич, «Жива ватра»

Тімур Полянський, «Моя бабуся Фані Каплан»

Найкращий документальний фільм:

«Українські шерифи»

«Головна роль» (режисер Сергій Буковський)

«Десять секунд» (режисер Юлія Гонтарук)

«Жива ватра» (режисер Остап Костюк)

«Рідні» (режисер Віталій Манський)

«Українські шерифи» (режисер Роман Бондарчук)

Найкращий анімаційний фільм:

«Лахмітко» (режисер Олег Педан)

«Микита Кожум’яка» (режисер Манук Депоян)

«Микита Кожум’яка»

«Мишко та Місячна Дзвінка» (режисер Людмила Ткачикова)

Найкращий короткометражний ігровий фільм:

«Ґолден лав» (режисер Павло Остріков)

«Кров’янка» (режисер Аркадій Непиталюк)

«Кров’янка»

«Цвях» (режисер Філіп Сотниченко)

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук
; ; ;