30 срібняків за душу

Пошук нових ситуативних Юд серед депутатів різних фракцій Львівської облради набув апогею

Наталія Ван Доеверен-Готь
Головний лікар шпиталю ім. Митрополита Андрея Шептицького, голова ГО «Львівська правозахисна ініціатива»

Схеми, коли у депутата купують голос взамін на натискування потрібної кнопки – в Україні не ноу-хау. Такі схеми примітивні до неможливості, вони на межі фолу, і вони... працюють. Прикладів, коли за 30 срібняків було продано багатомільйонні контракти чи навіть стратегічні інтереси – вдосталь. І сучасні Юди – вони не боязкі злочинці, а типові «порядні громадяни», які мають вагу в суспільстві, імідж поважного керівника і доброго сім‘янина. Наші Юди не втікають потім в ліси, шукаючи осику, а лізуть на телеекрани чи в простір інтернету – проповідувати «розумне, добре і вічне», яке узгоджується з лінією партії чи бізнес-інтересом замовника проповіді.

Пошук нових ситуативних Юд серед депутатів різних фракцій Львівської обласної ради якраз зараз набув апогею. Ціна питання для скуповувача душ – посада генерального директора ЛОКЛ, ціна ж питання для потенційних Юд – хто скільки здере. Торги, обіцянки, перестороги і навіть шантаж – в хід пішло все. І процес триває, копійка за копійкою додаючи в скарбничку збирача голосів «за», а в скарбничку продавця совісті – 30 срібняків на новий мерседес.

В цій торгівлі не важливий глас народу (бо хто б той народ питав, якщо виборами ще не дуже пахне). Тому звернення громадськості (підписане багатьма громадськими організаціями і оприлюднене) з проханням не допустити призначення на посаду гендиректора ЛОКЛ пана Гичку для сучасних торгашів душами – ніщо.

Як не існують для них тисячі пацієнтів лікарні, що змушені віддавати останні копійки взамін на адекватне ставлення медиків (про лікування і про самі ліки вже мовчу). А інакше ніяк, адже вони є гвинтиками великої машини, керованої головним лікарем і мусять працювати «в системі» (або не працювати взагалі, бо буде запущено жорсткий і болючий механізм знищення). У цій справі з креативністю у Михайла Михайловича все гаразд.

30 срібняків сьогодні потрібніші і вагоміші. Совість – це щось з іншого життя. І нехай навіть твої однопартійці голосують по-іншому – сучасний Юда зможе відмазатись, типу вибачте-пробачте, «не туди натиснув, бо тремтіли руки», «не та кнопка, бо погано бачу», «переплутав питання, бо проблеми з увагою і пам’яттю». І не здивуюсь, якщо ці «відмовки» будуть підтвердженні довідками з однієї медустанови – так, щоб точно пройшли J

Чи назбирали потрібну суму і потрібну кількість Юд – покаже сесія. 15.05. Час Х! Як покаже вона і те, чи вдалось корупційній системі перемогти здоровий глузд.

А щодо сучасних Юд – вони, думаю, чудово впізнали себе у цій притчі. І вони, як порядні галичани, звісно були в обласній лікарні і знають тамтешній стан речей, як і знають те, що довкола лікарні росте багато дерев, серед яких трапляються і осики.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук