Абітурієнти з Криму та Донбасу можуть вступати до вишів без ЗНО

Абітурієнти з Криму та Донбасу можуть вступати до вишів без ЗНО
фото Studway
Обов'язкова умова — майбутні студенти повинні мати український паспорт

Міністерство освіти та науки спільно з фондом «Відкрита політика» розробили спрощену процедуру вступу до вишів для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей, а також Криму, які не мають українського документу про середню освіту.

Як повідомляє «Укрінформ», інструкцію з порадами, як вступити не маючи українських документів про повну середню освіту та сертифікатів ЗНО, оприлюднено на сайті МОН.

Абітурієнти з Криму, які не мають атестату про загальну середню освіту українського зразка, можуть вступити до українських ВНЗ за спрощеною процедурою через освітні центри «Крим-Україна».

Вступ за спрощеною процедурою для абітурієнтів з Криму за кошти державного бюджету передбачений лише для 12 уповноважених вищих навчальних закладів у межах встановлених квот - не більше 20% від максимального (загального) обсягу держзамовлення за відкритими та закритими конкурсними пропозиціями.

Вступників з окупованих територій Донецької та Луганської областей, які не мають українського атестату державного зразка, повинні звернуться до освітніх центрів «Донбас-Україна», які працюють на базі переміщених ВНЗ.

Всі особи, які вступають через освітні центри «Донбас-Україна», беруть участь у загальному конкурсі на місця державного замовлення. У 2017 році держава гарантує навчання у переміщених ВНЗ за державним замовленням.

На базі одного з освітніх центрів потрібно здати два іспити державної підсумкової атестації з української мови та історії України. Для вступу в ВНЗ абітурієнт з Криму чи з окупованих територій Донбасу складає один іспит, встановлений навчальним закладом. Для вступу на творчі спеціальності замість вступного іспиту передбачається творчий конкурс.

Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» працюватимуть з 19 червня по 30 вересня.

Для вступників з Донбасу та Криму також передбачена процедура отримання українського атестата, можливість складання ЗНО в основну чи додаткову сесію та вступ до українських ВНЗ на конкурсній основі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук