Акціонери двох українських банків заявили про наміри ліквідувати свої фінустанови

Про намір самоліквідуватися заявили «Фінбанк» та банк «Народний капітал»

Одеський банк «Фінбанк», найбільшим акціонером якого є бізнесмен Олександр Грановський, може бути ліквідований з ініціативи власників, відповідне питання внесене до порядку денного призначених на 1 лютого зборів акціонерів банку.

«Ліквідувати “Фінбанк” з ініціативи акціонерів… у зв'язку зі складним становищем на ринку фінансових і банківських послуг і невизначеністю щодо можливих напрямків і джерел подальшої капіталізації “Фінбанку” як банківської установи», – зазначено в проекті рішення зборів, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Фінбанк зареєстрований в 1993 році. За даними Національного банку України, станом на 1 січня 2016 року Олександр Грановський володів 79,6573% акцій, Олександр Мамонтенко і Сергій Барков – по 9,9571% акцій кожен.

У жовтні 2014 року одеський бізнесмен Борис Кауфман уклав непублічна угоду про передачу контролю над майже 80% акцій «Фінбанку» міноритарному акціонеру банку Олександру Грановському. Зазначимо, що Кауфман також був акціонером «Платинум банку», який Нацбанк 10 січня визнав неплатоспроможним.

Згідно з даними Нацбанку України, станом на 1 жовтня 2016 року «Фінбанк» займав 63 місце (672,983 млн грн) серед 100 банків, що діяли на той момент в країні.

Також про намір ліквідувати свій банк заявили акціонери банку «Народний капітал» (також відомий як «НК Банк»).

«Враховуючи ситуацію на ринку банківських послуг та складність визнання Національним банком України структури власності АТ “НК Банк” прозорою... з метою захисту інтересів акціонерів банку пропонується ліквідувати ПАТ “Банк Народний капітал” з ініціативи акціонерів», – йдеться в проекті рішення зборів, який процитувало «Інтерфакс-Україна».

Зазначимо, структура власності цього банку виглядає так: росіянин Валерій Макаренко (14,24%), Світлана Остапенко (9,84%), Руслан Пархоменко (9,68%), Олексій Ярошенко (9,07%), Олександр Вороняк (8,60%) та Олег Луцький (8,07%).

Банк «Народний капітал» (раніше – Фермерський земельний банк) засновано в 1993 році. Згідно з даними Нацбанку України, на 1 жовтня 2016 року за розміром загальних активів (265,06 млн грн) банк посідав 86 місце серед 100 банків, що діяли в країні.

Нагадаємо,у листопаді 2016 року про самоліквідацію заявив «Фінексбанк».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук