Андрія Куркова обрали президентом українського ПЕН-клубу

На посаді очільника українського ПЕН-клубу Андрій Курков змінив Миколу Рябчука

КультураАндрій Дрозда, 17 грудня 20182860
Андрій Курков очолюватиме український ПЕН-клуб наступних чотири роки

У понеділок, 17 серпня, в Києві під час загальних зборів українського ПЕН-клубу обрали нового президента цієї організації. Ним став відомий письменник Андрій Курков. Керівника ПЕН-клубу обирають на чотири роки. Попереднім очільником українського ПЕН-клубу був письменник і публіцист Микола Рябчук.

Новими віце-президентками українського ПЕН-клубу стали літературознавиця Оля Гнатюк та журналістка і кураторка літературних проектів Тетяна Терен. Змінився також склад Виконавчої ради, членами якої стали Олена Стяжкіна, Леонід Фінберг, Євген Захаров, Лариса Денисенко та Остап Сливинський.

ПЕН-клуб – це міжнародна неурядова організація, що об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів. Організацію заснували в Лондоні 1921 року задля порозуміння та захисту прав літераторів з різних країн.

Український осередок ПЕН-клубу є одним із 144 автономних національних ПЕН-центрів. Його заснували Україну 1989 року. Під егідою Українського ПЕН відбувається щорічне нагородження премією ім. Василя Стуса та премією ім. Юрія Шевельова, а також діє Харківська літературна резиденція. Організація налічує 90 членів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук