Антимонопольний комітет вимагає дозволити у Зимній Воді продаж алкоголю вночі

ЕкономікаНазарій Тузяк, 28 листопада 2017103911

Антимонопольний комітет зобов'язав сільську раду Зимної Води скасувати заборону на продаж алкоголю у нічний час. В оприлюдненому 27 листопада рішенні львівського відділення АМКУ вказано, що заборона на продаж алкоголю з 22:00 по 10:00 не передбачена українським законодавством, а тому обмежує права підприємців.

Заборону на продаж алкоголю вночі у Зимній Воді прийняли ще у липні 2013 року. Три роки після того, у листопаді 2016 року, Антимонопольний комітет, розглядаючи скаргу підприємців (у рішенні АМКУ не називають, хто саме подав скаргу), рекомендував Зимноводівській сільраді скасувати свою заборону. У грудні 2016 року це питання винесли на сесію сільради, однак депутати не підтримали скасування заборони. У сільраді Зимної Води додатково пояснили, що не прийняти таке рішення, оскільки до них часто надходять скарги від мешканців села та повідомлення від правоохоронців про порушення громадського порядку у нічний час біля магазинів з алкоголем.

Окрім цього Зимоноводівська сільрада обгрунтовує законність заборони на продаж алкоголю в нічний час рішенням Львівської облради, яка в листопаді 2016 року рекомендувала прийняти такі заборони всім місцевим радам у Львівській області. Втім, у Антимонопольному комітеті відкидають цей аргумент, зазначаючи, що це була лише рекомендація ЛОР, а не обов'язкове до виконання рішення.

«Дії Зимноводівської сільської ради є порушенням закону «Про захист економічної конкуренції» у вигляді вчинення антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування, що полягає у встановленні не передбаченої законами України заборони та обмеження самостійності підприємств щодо реалізації товарів», – вказано у рішенні львівського відділення АМКУ.

Там також попередили, що сільрада Зимної Води має три місяці для того, аби скасувати заборону на продаж алкоголю у нічний час. Зазначимо, що у випадку невиконання такого рішення АМКУ, скасування заборони добиватимуться через суд.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2017 року АМКУ почав аналогічний процес і щодо заборони на нічний продаж алкоголю у Львові. Львівське відділення АМКУ лише рекомендувало мерії міста добровільно переглянути свою заборону, однак виконком ЛМР наразі не скасував це рішення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук