Автор системи польського самоврядування розповів про недоліки децентралізації Порошенка

СуспільствоВолодимир Пиріг, 13 вересня 201534443

Створення фінансової системи без визначення конкретних статей фінансування в рамках реформи децентралізації є безглуздим. А в Україні відбувається саме так, і це є однією з основних проблем реформи децентралізації в Україні.

Про це заявив Войцех Місьонг, польський експерт, який свого часу реалізовував легендарний План Бальцеровича, створював і запускав реформу самоврядування в Польщі, і який зараз входить до складу консультативної групи, яка вже півтора року допомагає уряду України втілювати в життя реформу децентралізації.

На його думку, чітке визначення тих обов’язків, які будуть покладатися на місцеву владу, є основою правильної фіскальної децентралізації.

«Зараз важко сказати, чи є створена українським урядом модель вдалою, адже чіткого розподілу завдань досі немає», – зазначив Місьонг в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня. Україна».

Основні кроки в рамках реформи ще не зроблено – не створена структура органів виконавчої влади в одиницях самоврядування і не розділені завдання, зазначив експерт. «Поки цього не буде, зрозуміти, як запрацює вся система на місцях, неможливо», – сказав Місьонг.

Він також вважає за необхідне створити систему контролю над діяльністю органів самоврядування.

«Це дуже важливо та дуже складно насправді. Ефективність подібної системи залежатиме саме від того, який механізм буде покладено в її основу. Перший принцип може бути такий – будь-які рішення органів самоврядування можна скасувати на центральному рівні лише в тому випадку, якщо вони суперечать законодавству», – сказав експерт.

Крім того, одним з ключових моментів реформи є гарантії того, що органи місцевого самоврядування отримають свої гроші вчасно і в необхідному обсязі.

«Для забезпечення гарантій бажано закріпити законодавчо обсяги фінансування, які повинна отримати влада на місцях, терміни надходження коштів, механізми їхнього розподілу», – упевнений Місьонг.

Він також виступив за те, щоб створити в Україні сильну групу, яка б координувала всю роботу з децентралізації.

«У структурі вашого уряду вона має створюватися на стику Міністерства регіонального розвитку та Міністерства фінансів. Жодне із цих міністерств без плідної співпраці з іншим успіхів не досягне. При цьому їм потрібно вчитися втихомирювати свої амбіції та вгамовувати бажання демонструвати свою визначальну роль у здійсненні реформи», – упевнений польський експерт.

Як повідомляв ZAXID.NET, Верховна Рада 31 серпня ухвалила у першому читанні зміни до Конституції, які запропонував президент Петро Порошенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук