Бухгалтерський облік в Україні переведуть на стандарти ЄС

ЕкономікаАндрій Стець, 5 жовтня 201729441

Верховна Рада проголосувала за закон про приведення бухгалтерського обліку в Україні до стандартів Євросоюзу. Про це повідомляє УНІАН.

«Законопроектом пропонується ввести нові терміни, зокрема «витрати», «доходи», «звітний період», «звіт про платежі на користь держави» в частині суб'єктів, які подають цей звіт, «звіт про управління», «власний капітал», «таксономія фінансової звітності» і «підприємства, що представляють суспільний інтерес», «чистий дохід від реалізації продукції», - йдеться в документі.

У пояснювальній записці до документа пропонують уточнити період здачі проміжної фінансової звітності, щоб забезпечити однозначності у визначенні періоду.

З урахуванням положень Директиви ЄС №2013/34/ЄС, проектом пропонується звільнити мікро- і малі підприємства від надання звіту про управління.

Також пропонується уточнити вимоги щодо складання фінансової звітності за міжнародними стандартами підприємствами, що становлять суспільний інтерес, і підприємствами, що займаються видобутком корисних копалин загальнодержавного значення.

Прийнятим законом передбачено удосконалення порядку надання та оприлюднення фінансової звітності, передбачивши її подання підприємствами, які застосовують МСФЗ, в єдиному електронному форматі, а також зобов'язавши підприємства надавати копії фінансової звітності за запитом юридичних і фізичних осіб відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації».

Нагадаємо, що сьогодні Верховна Рада адаптувала норми про електронний цифровий підпис до законодавства ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук