Головні ремонти у Львові в 2021 році

Вулиці, лікарні, парки, школи

13:07, 25 березня 2021

Депутати Львівської міської ради затвердили бюджет розвитку Львова на 2021 рік. Це основний документ, у якому передбачені усі ремонти, які будуть відбуватися у місті впродовж року, і кошти на них. Бюджет розвитку Львова на 2021 рік становитиме 3,7 млрд грн, що на 600 млн грн більше ніж затверджений на початку 2020.

Цього року основний акцент під час формування бюджету розвитку зробили на медицині. Поза тим, у місті продовжать ремонтувати вулиці, школи та парки. Зазначимо, що депутати міської ради упродовж року ще кілька разів переглядатимуть бюджет розвитку, тому цей перелік може змінитись.

11 березня депутати проголосували за частину бюджету розвитку, зокрема за гуманітарний блок – медицину, освіту та спорт. Під час засідання сесії 25 березня міська рада ухвалила решту видатків бюджету розвитку. За це рішення проголосували 49 депутатів.

Вулиці

У 2020 році у Львові розпочалась реконструкція одразу кількох важливих міських магістралей. Йдеться, зокрема, про вул. Шевченка, вул. Бандери, вул. Богдана Хмельницького. Усі об’єкти є дороговартісними, і цього року міська рада планує їх продовжити. Частково реконструкції вулиць у 2021 році будуть фінансуватись з міського бюджету, але основне фінансування досить на ці об’єкти місто отримує завдяки співпраці з міжнародними європейськими банками.

Так, цього року звершать реконструкцію вул. Пилипа Орлика. Загальна вартість цих робіт, які виконує компанія «Онур», 85,8 млн грн. Зокрема, цього року на реконструкцію закриють відтинок вулиці від вул. Віри, Надії, Любові до кінця вул. Орлика. Підчас реконструкцію вул. Орлика розширять, облаштують паркомісця, інфраструктуру для велосипедистів.

Цього року продовжать реконструкцію вулиці Шевченка. Йдеться про найдовший відтинок вулиці від вул. Залізничної до вул. Ярослава Мудрого, загальною вартістю майже 200 млн грн.

На вул. Степана Бандери компанія «Онур» також продовжить роботи, що стартували восени минулого року. Роботи одночасно триватимуть на двох частинах вулиці: від вул. Антоновича до вул. Чупринки та від вул. Городоцької до вул. Героїв УПА.

Цього року планують завершити реконструкцію останньої частини вул. Хмельницького (від вул. Олійної до автовокзалу «Північний»). Роботи продовжаться також на вул. Пекарській, де після ремонту буде двосторонній рух велосипедистів, облаштовані паркомісця (раніше автівки паркували вздовж дороги).

Також у 2021 році завершають реконструкцію вул. Миколайчука – дороги до Голосківського цвинтаря. Роботи з облаштування цієї вулиці стартували ще у 2019 році, їхня загальна вартість 89,6 млн грн.

У 2021 році у Львові продовжать розбудовувати міську веломережу. Зокрема, продовжаться роботи з будівництва велодоріжки на вул. Княгині Ольги – вул. Сахарова (1,8 млн грн) та на вул. Чорновола-Варшавська-Замарстинівська (5,4 млн грн). Ще 4 млн грн передбачили на облаштування зеленої лінії»на Сихові. Окрім того, цього року плануєтья ремонт тротуарів на вул. Сяйво (від вул. Городоцької до вул. Широкої) з облаштуванням велодоріжки. Гроші на розвиток веломережі спрямовуватимуть з від перевиконання бюджету міста.

У бюджеті розвитку закладені суми на проекти реконструкції вул. Трускавецької (від вул. Пулюя до вул. Княгині Ольги), вул. Конюшинної (від вул. Тернової до межі міста). Окрім того, 10 млн грн з бюджету розвитку скерували на ремонт вулиці Старознесенської.

Також у 2021 році можуть розпочати реконструкцію вул. Мазепи та вул. Грінченка у рамках програми «Підвищення безпеки автомобільних доріг в містах України». Цей проект фінансується Європейським інвестиційним банком. Проект реконструкції цих вулиць розробило ЛКП «Інститут просторового розвитку». Попередня вартість реконструкції вул. Мазепи – 180 млн грн, а вул. Грінченка – 90 млн грн, але суми можуть змінитись.

Також депутати передбачили 7 млн грн для старту робіт з будівництва моста на вул. Омеляна Ковча.

Транспорт

У бюджеті розвитку Львівської МТГ на 2021 рік передбачено 15 млн грн на ремонт 55 трамваїв і 19 тролейбусів, а також кошти на інші ремонтні роботи із заміни трамвайних колій і контактної мережі, ремонт тягових підстанцій.

Окрім того, у 2021 році Львівська міська рада планує отримати 10 нових трамваїв «Електрон» за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Окрім того, за кошти ЄІБ у 2021 році Львів планує отримати 100 нових автобусів для комунального перевізника АТП-1. Ймовірно, уже цього року Львів мав би отримати перші електробуси від «Електрону».

Цього року у Львові планують розпочати облаштування нової автобази для АТП-1 на вул. Вернадського – на це передбачили 5,5 млн грн.

На заміну аварійних ділянок колій і відновлення дорожнього покриття передбачили 4,5 млн грн, а на капітальний ремонт тягової підстанції на вул. Стуса — 1 млн 800 тис грн. Ця станція була розрахована на 18 трамваїв, натомість зараз вона обслуговує 28 трамваїв, тому потребує оновлення. Також планується придбати підйомників для тролебуйсів за 1,7 млн грн.

Парки і озеленення

У 2021 році у Львові планують розробити проект та розпочати реконструкцію Левандівського озера та території довкола нього. Також у 2021 році планують зробити дослідження у джерел парку «Погулянка». Окрім того, цього року мають облаштувати благоустрій біля озера Стосика – це один з переможців Громадського бюджету-2020 у Львові. Спочатку територію довкола водойми оголосять парком, а після цього розпочнуть роботи.

У парку «Горіховий гай» також продовжать ремонтні роботи. Цього року управління екології планує відновити озеро – це також проект Громадського бюджету. Покращити стан водойм планують і в парку «Піскові озера». У цьому парку мають ще відреставрувати металевий міст.

Також міськрада оголосить архітектурний конкурс та розробить проект, щоб перевести 5 га території з великим озером в Дублянах у статус рекреаційної зони. Самі роботи будуть проводити вже у 2022 році.

Цього року продовжать реконструкцію освітлення у Стрийському парку, відремонтують територію біля інформаційного центру та звіринця в парку «Знесіння».

У Личаківському парку продовжать реконструкцію, яка стартувала ще два роки тому. Цього року на роботи передбачено 10 млн грн. Також продовжать роботи у парку імені Виговського (6,9 млн грн), «Залізна вода» (4,5 млн грн), «700-річчя Львова» (1,2 млн грн) та у лісопарку «Білогорща» (5,3 млн грн).

В бюджеті розвитку на 2021 рік передбачено 16 млн грн на продовження реконструкції трибун та інших приміщень стадіону «Юність», що у Парку культури. А ЛКП «Львівавтодор» отримає 5 млн грн на капітальний ремонт та облаштування велосипедної і пішохідної інфраструктури на території парку ім. Івана-Павла ІІ на Сихові.

Медицина

Загалом на медицину у 2021 році планують витратити 235 млн грн. Чималу суму з бюджеут розвитку передбачили на закупівлю обладнання для міських лікарень. Наприклад, на капітальний ремонт відділення кардіохірургії та трансплантації серця Клінічної лікарні швидкої допомоги витратять 3 млн грн. На ремонт даху 8 міської клінічної лікарні на вул. В. Навроцького передбачили 2,5 млн грн. На ремонт цокольного поверху під відділення фізичної реабілітації та раннього втручання на вул. Генерала Чупринки, 61» витратять 2,1 млн грн.

Також депутати передбачили гроші на закупівлю медичного обладнання у лікарні. Зокрема, Міська дитяча клінічна лікарня отримає 14,5 млн грн з бюджету розвитку на придбання нейроонкологічного обладнання. Ця ж лікарня отримає ще 8 млн грн для відділення реанімації. Для центру кохлеарної імплантації дитяча лікарня отримає 7,7 млн грн. Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги отримає 12 млн грн на придбання ШВЛ. Ще 7 млн грн з бюджету розвитку передбачили для придбання мамографа у 6 міську поліклініку Львова.

Цього року у Львові планують відкрити нові сімейні амбулаторії на вул. Під Голоском, 22 та на вул. Дністерській, 16. У бюджеті розвитку також передбачили майже 10 млн грн на створення відділення паліативної допомоги у 4 міській лікарні на вул. Мушака та ще 6 млн грн на будівництво зовнішнього ліфта у поліклініці №1 на вул. Чупринки.

Освіта і спорт

Депутати передбачили понад 230 млн грн на заклади освіти Львова. Ці кошти витратять на ремонти у міських школах, садочках, спортивних майданчиках навчальних закладів, їдалень тощо. Зокрема, у 2021 році планують реконструювати школу-садок «Провесінь», що на вул. Тракт Глинянський (7,8 млн грн). Також цього року добудують школу №41 у Брюховичах (25 млн грн) та облаштують новий корпус у школі №74 у смт Рудно (11,7 млн грн). У мікрорайоні Білогорща планують збудувати новий дитячий садок (6,5 млн грн). Цього року мерія планує відремонтувати 10 дитячих садочків. Такі роботи призведуть до відкриття ще 37 додаткових груп.

Що стосується розвитку спорту, то в 2021 році у Львові продовжать будувати нові спортивні майданчики – на це передбачено 12,6 млн грн. Ще понад 7 млн грн цього року витратять на капремонт існуючих спортмайданчиків.

Культура

На культуру у 2021 році в бюджеті розвитку передбачили 84 млн грн. Ці кошти витратять на придбання обладнання та ремонт для мистецьких шкіл, народних домів, музеїв тощо Зокрема, на ремонт народних домів у населених пунктах Львівської МТГ передбачили 5 млн грн. На капітальний ремонт Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва на вул. Гнатюка виділять 6,6 млн грн. Ще 2,2 млн грн витратять на капремонт внутрішнього дворику Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки.

На закупівлю обладнання у у мистецькі школи Львівської МТГ передбачили 4 млн грн, таку ж суму витратять цього року на ремонт у народних домах львівської громади.

Будівництво і реставрація

У 2021 році у Львові розроблять комплексний план просторового розвитку території Львівської МТГ – на це передбачено 2 млн грн. Цього року управління архітектури та урбаністики також планує замовити проектно-кошторисну документацію на відновлення Пелчинського ставу на вул. Вітовського.

На реставрацію історичних будинків у Львові цього року витратять 52,4 млн грн. Зкорема, майже 7 млн грн передабчено на продовження облаштування простору біля оборонного муру ансамблю Бернардинів. Ще 3,4 млн грн передбачені на облаштування площі Коліївщини.

У 2021 році за 1,5 млн грн планують розпочати капітальний ремонт дзвіниці церкви Покрови на вул. Личаківській, 175. Ще 1,5 млн грн витратять на продовження реставрації та консервації руїн Високого замку. Цьогоріч продовжать реставраційні роботи у костелі Єзуїтів (6,5 млн грн), каплиці Трьох Святителів на вул. Руській, 7, реставрацію фасад будинків на вул. Стефаника, 10 (2,4 млн грн), на вул. Дорошенка, 19 (3,5 млн грн) та інші. 2,5 млн грн витратять на реставрацію фасад колишнього страхового агентства «Дністер» на вул. Руській, 20.

Решту коштів витратять на ремонти балконів історичних будинків та роботи на фасадах.

Що ще?

ЛМКП «Львівтеплоенерго» отримає 38 млн грн на реконструкцію газових котельнь, ремонти на ТЕЦ-1 та заміну теплових мереж. ЛМКП «Львівводоканал» отримає цього року 74,5 млн грн для виконання підготовчих робіт з облаштування станції біогазу та ремонти на очисних спорудах та водопроводах. Цього року підприємство продовжить облаштовувати станції для очистки води гіпохлоритом натрію замість хлору. Такі станції планують у всіх населених пунктах Львівської МТГ.

Цього року у місті планують реалізувати досить багато проектів-переможців Громадського бюджету. Це придбання обладнання у міські лікарні, ремонти у школах, роботи у парках міста. З детальнішим переліком проектів, що перемогли у Громадському бюджеті, можна ознайомитись на сайті. Загалом на реалізацію проектів-переможців Громадського бюджету цього року виділять 88,6 млн грн.

ЛКП «Зелене місто» отримає у 2021 році 179 млн грн з міського бюджету на будівництво сміттєпереробного заводу, будівництво станції очистки фільтрату на Грибовицькому сміттєзвалищі та рекультивацію сміттєзвалища. Окрім того, підприємство планує розширити станцію компостування на вул. Пластовій. На ці потреби підприємство отримало 215 млн грн кредитних коштів від ЄБРР.

Районні адміністрації міста у 2021 році отримають по 38-40 млн грн на ремонти тротуарів, внутрішньоквартальних доріг, ямкові ремонти, ремонти дитячих майданчиків, закупівлю саджанців тощо.

У 2021 році передабчено 6,6 млн грн на придбання житла учасникам АТО і Героям Небесної Сотні. 11 млн грн передбачені на придбання житла мешканцям аварійного будинку на вул. Хімічній, 11. На капітальний ремонт будинків ОСББ та ЖБК Львова цього року передбачили 10,8 млн грн. Ще трохи більше 7 млн грн заклали на заміну і ремонт ліфтів у таких будинках.