Через прискорення інфляції НБУ підвищив облікову ставку

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 26 жовтня 20179460

Національний банк України у зв’язку з прискоренням інфляції підвищив облікову ставку з 12,5% річних до 13,5% річних. Нова ставка почне діяти з 27 жовтня, повідомила прес-служба відомства.

«Підвищення облікової ставки буде стимулювати притік заощаджень у банківський сектор і, відтак, стримувати споживчий попит. Також підвищення ставок робить більш привабливими фінансові інструменти в національній валюті порівняно з аналогами в іноземній валюті, що матиме позитивний вплив на майбутню інфляцію через канал обмінного курсу», – пояснили в Нацбанку.

Згідно з повідомленням, споживча інфляція у вересні 2017 року прискорилась до 16.4% у річному вимірі і перевищила прогноз Національного банку, який був опублікований в липневому Інфляційному звіті. У НБУ стверджують, що це зумовлено насамперед прискоренням зростання цін на сирі продовольчі товари, підвищенням виробничих витрат, а також певним пожвавленням споживчого попиту.

Крім того, з огляду на прискорення інфляції впродовж останніх місяців та нові проінфляційні фактори (зокрема, активніше відновлення споживчого попиту, стрімке підвищення пенсійних виплат і мінімальної заробітної плати, акцизів на тютюнові вироби тощо) Національний банк переглянув прогноз інфляції на 2017 та 2018 роки. Відтак, якщо раніше НБУ припускав, що на кінець року інфляція сповільниться до 9,1%, то тепер там прогнозують її уповільнення до 12,2%.

Як повідомлялося, востаннє НБУ знижував облікову ставку – до 12,5% річних із 13% річних - 26 травня 2017 року. До цього НБУ знизив ставку з 14 квітня 2017 року до 13% річних з 14% річних, яка була встановлена 28 жовтня 2016 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук