Членство в НАТО є гарантією суверенітету, – проект стратегії нацбезпеки

СуспільствоОксана Руда, 9 квітня 20151880

Секретар Ради національної оборони і безпеки України Олександр Турчинов, представляючи розроблений РНБО проект Стратегії національної безпеки країни, окреслив основні загрози для держави і пріоритети внутрішньої зовнішньої політики держави, передає Інтерфакс.

Представляючи в четвер, 9 квітня, у Києві проект Стратегії національної безпеки країни, Турчинов заявив, що однією з основних загроз безпеці є агресивна політика Росії. Окрім цього, загрозами є корупція та неефективна система держуправління, економічна криза, обмежений фінансовий ресурс держави і зниження рівня життя населення.

Турчинов заявив, що, згідно з проектом стратегії, Україна розглядає європейську та євроатлантичну інтеграцію як пріоритетний напрям своєї зовнішньої та внутрішньої політики.

«Ми вбачаємо в членстві НАТО єдину надійну зовнішню гарантію державного суверенітету і територіальної цілісності України», – прокоментував він.

Як зазначив Турчинов, «головним зовнішньополітичним пріоритетом України є поглиблення стратегічного партнерства зі Сполученими Штатами, як гарантом міжнародної безпеки в Євроатлантичному просторі».

«Україна прагне до розвитку відносин і партнерства з Великою Британією, Польщею, а також із Канадою, Австралією, Японією, Литвою, Латвією, Естонією, Швецією, Румунією, Молдовою, Грузією – країнами, які Україна вважає своїми надійними союзниками. Партнерство з Німеччиною та Францією, державами ЄС і НАТО, які надають суттєву допомогу Україні, є також пріоритетним», – сказав секретар РНБО.

Раніше Турчинов заявив про необхідність прийняття нової Стратегії національної безпеки і нової Воєнної доктрини з чітким визначенням головного противника.

Зазначимо, розроблення нових редакцій Стратегії національної безпеки та Воєнної доктрини з урахуванням змін військово-політичної ситуації навколо України передбачає коаліційна угода, а також програма діяльності Кабінету міністрів на поточний рік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук