Cуд амністував водія автомобіля, який на смерть збив людину у центрі Львова і втік з місця ДТП
До теми
Суд амністував водія автомобіля марки ГАЗ-24 «Волга», який у травні 2017 року переїхав чоловіка на вул. Гонти у центрі Львова і залишив місце ДТП. Такий вирок Галицького районного суду Львова опублікували в Єдиному державному реєстрі судових рішень.
ДТП трапилась о 05:15 11 травня 2017 року. Тоді у прес-службі поліції Львівщини повідомляли, що біля будинку №8 на вул. Гонти поблизу Львівського лялькового театру автомобіль скоїв наїзд на пішохода і втік з місця події. Потерпілого, якому на вигляд було близько 30 років, тоді госпіталізували з важкими травмами до реанімації, де він пізніше помер. Тоді у поліції просили відгукнутися очевидців події та допомогти встановити водія.
Як йдеться у вироку суду від 6 серпня, водієм автомобіля, якого пізніше встановили, виявився раніше несудимий пенсіонер, який на момент вчинення ДТП працював водієм в АТП-14630, що обслуговує 10 автобусних маршрутів у Львові.
Водій визнав свою вину в суді та пояснив, що вранці того дня їхав автомобілем на роботу і «не зреагував та проїхав перешкоду, однак, не міг подумати, що це лежала людина». Тобто водій сказав, що на момент ДТП загиблий лежав на проїжджій частині. Однак інших свідчень, які б могли підтвердити чи спростувати його слова, немає.
Причиною смерті чоловіка були поєднана травма у вигляді множинних переломів ребер справа, розриву дуги аорти, розривів нижньої частки правої легені, печінки, правої нирки.
Мати загиблого у суді пояснила, що її син завжди ночував вдома, але напередодні ДТП у нього була запланована зустріч з дівчиною, після якої він не повернувся і вже не виходив на зв'язок. Про смерть сина дізналась від працівників поліції. Мати також подала цивільний позов про відшкодування моральних збитків, але згодом його відкликала.
Суд визнав водія винним та призначив йому чотири роки позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами впродовж двох років, а також стягнув із нього 10 тис. грн, витрачених на проведення експертиз. Водночас тим же вироком суд звільнив його від відбування у вигляді позбавлення волі, посилаючись на пункт «ґ» ст. 1 закону України «Про амністію у 2016 році». У цьому пункті закону йдеться про звільнення від позбавлення волі людей, яких на момент набрання законом чинності інвалідами 1-ї, 2-ї чи 3-ї групи або хворими на активну форму туберкульозу, онкологічні захворювання, СНІД та інші тяжкі хвороби, що перешкоджають відбуванню покарання.