Денісову втретє не впустили до Сенцова, бо він «громадянин Росії»

В Росії стверджують, що Сенцов має російський паспорт

Денісову втретє не впустили до Сенцова, бо він «громадянин Росії»
фото AFP
Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова назвала Сенцова «громадянином Росії»

Уповноважена з прав людини в Росії Тетяна Москалькова у четвер, 28 червня, повідомила, що отримала відповідь від Федеральної служби виконання покарань (ФСВП), відповідно до якої її українська колега Людмила Денісова не може бути допущена до Олега Сенцова в рамках консульських конвенцій.

Це вже втретє Денісову не пускають до Сенцова. Вперше це сталося 15 червня, а вдруге – 19 червня. Також Денісовій не дозволяють поспілкуватися з ним за допомогою відеозв’язку.

«Я отримала офіційну відповідь від керівництва ФСВП, що оскільки вона (Денісова) громадянка іншої держави, а він (Сенцов) громадянин Росії, вона не може бути поки що допущена», – сказала Тетяна Москалькова в четвер агенції «Інтерфакс».

Вона додала, що відмова не остаточна, і в майбутньому Денісову можуть таки допустити до Сенцова.

Москалькова також повідомила, що відвідала Сенцова і стан його здоров’я, попри 46-й день голодування, в нормі, але є «деякі побоювання», про які Москалькова не повідомила.

Раніше Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова в четвер повідомила, що не змогла потрапити до колонії на Ямалі, щоб відвідати Олега Сенцова. Вона додала, що звернення до чергового колонії і спроби передати заяву про відвідування Сенцова виявилися безуспішними. Вона також наголосила, що не вірить жодним заявам Москалькової.

«Сьогодні я не вірю жодним заявам Москалькової. Я можу твердо говорити про те, наскільки живий і здоровий Олег [Сенцов], лише після того, як я сама його побачу», – сказала українська омбудсменка в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Я нічого не знаю. Я намагалася зупинити машину [з Москальковою] для того, щоб все-таки мені пояснили і нашим громадянам, ... чому мені не дають доступу до Олега Сенцова. Чому? Чому? Чому? Та на жодне запитання ніхто не спромігся мені відповісти», – пояснила вона, пише «Інтерфакс-Україна».

Денісова також додала: «Те, що пише Москалькова, – я цьому уповноваженому, не можу сказати, що з прав людини, просто не вірю. Тому що ми з нею летіли в одному літаку, і... нас відтіснили, вивезли з аеропорту. А потім вона в кортежі проїхала повз мене, коли я стояла на дорозі для того, щоб зрозуміти, що ж відбувається. вона слухавки не бере, на дзвінки не відповідає».

26 червня Москалькова, перебуваючи в Києві, заявила, що у Сенцова є два громадянства – російське та українське.

«Будемо виходити з того, що це людина з двома громадянствами - за фактом так. У нього в документах є паспорт громадянина Росії, і він за нього розписувався, і копія цього паспорта у мене є», – заявила тоді Москалькова, яку цитувала агенція УНІАН.

Вона також запропонувала підписати міждержавну угоду щодо прав людей з подвійним громадянством.

«Але дуже важливо сьогодні, мені здається, нам всім прийти до нормативного акту між двома державами Росії й України, в якому можна було б визначити права людей з двома громадянствами, з невизначеним статусом. "Мені здається, що було б правильно, якби консули допускалися до цих людей. Російський консул допускався б тут до громадян з двома громадянствами, як Одинцов, Баранов і багато інших, і також консул України, на мій погляд, повинен допускатися до таких людей на території Росії», – сказала Москалькова.

Нагадаємо, 26 червня Москалькову не пустили до засудженого в Україні за дезертирство і державну зраду Максима Одинцова, який має як українське, так і російське громадянство.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук