Держдума РФ схвалила законопроект про обмеження виїзду росіян за кордон

СвітАндрій Стець, 13 травня 201678245
Держдума РФ схвалила законопроект про обмеження виїзду росіян за кордон
фото ТАСС
Держдума прийняла пакет заходів, що підсилюють покарання за екстремізм

Державна Дума РФ схвалила в першому читанні законопроект про обмеження виїзду росіян за кордон.

Автори законопроекту Ірина Ярова і член Ради Федерації Віктор Озеров пропонують забороняти виїзд з Росії для громадян, які отримали офіційне попередження про неприпустимість дій терористичної спрямованості і позбавляти засуджених за тероризм і екстремізм російського громадянства, пише російське видання «Медуза»

Крім того, пропонується доповнити Кримінальний кодекс новими статтями Міжнародний тероризм з покаранням аж до довічного позбавлення волі та Сприяння екстремістської діяльності.

Законопроект пропонує ввести покарання для осіб, які не повідомили владу про підготовку або вчинення ряду злочинів, у тому числі терактів, збройного заколоту, захоплення заручників, у вигляді примусових робіт чи позбавлення волі на строк до трьох років.

Оператори зв'язку будуть зобов'язані зберігати в РФ протягом трьох років записи розмов, текстові повідомлення та зображення і надавати їх за запитом спецслужбам.

Зазначимо, що раніше у п’ятницю стало відомо, що уряд Росії дав позитивний відгук на ці поправки, висловивши лише незначні застереження до другорядних моментів.

Правозахисники заявляють, що ці поправки порушують, серед іншого, право на свободу пересування і на виїзд із країни, що закріплене в Конституції Росії. Крім того, вони непокояться, що посилення боротьби з тероризмом та екстремізмом призведе до нових політичних репресій стосовно опозиції й інакодумців.

Під «екстремізм» у Росії потрапляють, зокрема, «заклики до порушення територіальної цілісності Росії», до яких залічують висловлення незгоди з окупацією українського Криму і претензією Москви на його анексію.

Щоб закон набув чинності, його має схвалити Держдума у двох читаннях, потім верхня палата парламенту, Рада федерації і підписати президент Росії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук