Директорці Бібліотеки української літератури в Москві вчетверте вручили обвинувачення

Слідство у четвертий раз пред'явило звинувачення в остаточній редакції директору Бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шариній у справі про екстремізм і розтраті, повідомив її адвокат Іван Павлов.

«Інкриміновані моїй підзахисній статті (розпалювання ненависті або ворожнечі за соціальною ознакою і розтрата) залишилися без змін, слідство внесло в обвинувальний висновок незначні корективи», – сказав Павлов російському «Інтерфаксу».

Він уточнив, що складений слідчими обвинувальний висновок у відношенні Шариної є четвертим за рахунком. «Найближчим часом слідство зробить чергову спробу передати справу до суду», – додав Павлов.

Кримінальну справу проти Шариної прокуратура повернула на дорозслідування для усунення порушень.

11 серпня Павлов повідомив, що слідство передало в прокуратуру для затвердження обвинувальний висновок справи стосовно Шариної. За словами адвоката, захист Шариної клопотала про роз'яснення суті пред'явленого їй звинувачення. «Ми заявили клопотання про те, що нам досі сутність обвинувачення за статтею про екстремізм НЕ розтлумачена. Слідство досі не може сформулювати, в чому конкретно звинувачують нашу підзахисну», – сказав Павлов.

«У нас є надія, що прокуратура не візьме на себе сміливість, щоб продавлювати цю справу в тому вигляді, в якому вона знаходиться зараз, до суду», – сказав тоді захисник.

Правоохоронні органи Росії 28 жовтня 2015 року провели обшуки в Бібліотеці української літератури, після чого її директора Наталію Шарину затримали. Відносно неї було порушено кримінальну справу за статтею 282 КК РФ (розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності). Приводом для порушення справи, згідно із заявами Слідчого комітету, стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського, яке суд визнав екстремістським матеріалом і заборонив до використання.

Шарина перебуває під домашнім арештом з жовтня 2015 року. 5 квітня директорці бібліотеки було пред'явлено ще одне звинувачення – в розтраті. За версією слідства, Шарина в 2011-2013 роках витрачала призначені для виплати юристам бібліотеки кошти на свій захист у першій кримінальній справі – про екстремізм, яка згодом була закрита.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук