До Львівської міськради балотується близький до «догналітів» кандидат

Мирослав Данилків відомий ідеєю спорудження у Львові 33-метрової статуї Ісуса Христа

СуспільствоНазарій Тузяк, 5 жовтня 201536054

ZAXID.NET виявив у списках Української галицької партії близького до секти Догнала кандидата. У 17 окрузі до Львівської міської ради від УГП балотується голова ГО «Християнська Україна» Мирослав Данилків.

У 2013 році Данилків закликав тодішнього голову Львівської ОДА Олега Сала збудувати на Високому замку 33-метрову статую Ісуса Христа. Побудова такого пам'ятника, на його думку, сприяла б «духовному зближенню, взаєморозумінню та поєднанню суспільства напередодні президентських виборів 2015 року». На відкриття пам’ятника крім глав основних українських церков планувалося запросити і тодішнього президента Віктора Януковича.


Фото: ZAXID.NET

Улітку 2014 року члени «Християнської України» без жодних дозвільних документів встановили на пр. Свободи у Львові двометрову скульптуру Ісуса Христа в короні.

Втім, саме громадське об'єднання «Християнська Україна» стало відомим ще раніше. У 2008 році його члени закликали синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви не приймати поспішних рішень щодо відлучення від церкви самовисвячених «підгорецьких монахів» (які є засновниками секти Догнала), оскільки «вони користуються великим авторитетом серед вірних УГКЦ».


Інформація про Мирослава Данилківа на офіційному сайті УГП

Члени секти Догнала, як відомо, раніше намагалися юридично заборонити діяльність УГКЦ, а також прямо закликали Путіна ввести війська в Україну.

Сам Данилків у листі ZAXID.NET запевнив, що припинив усі контакти із «догналітами».

«Коли у 2008 році була проблема із 4-ма самоосвяченими отцями, я звернувся до синоду УГКЦ з проханням сісти з ними за стіл переговорів, аби не допустити в нашій Церкві лефевріанства. Але пізніше стало відомо, що вони стали на шлях секстанства і готують розкол, засновують так звану «УПГКЦ». Зрозуміло, що після цього я всі контакти з ними припинив. Не має до них жодного стосунку і громадська організація «Християнська Україна». Ми завжди були прибічниками традиційної, Української греко-католицької церкви і визнаєм авторитет її ієрархів. Пам’ятник Царю Христу, встановлений з ініціативи нашої організації, освячував всім відомий отець Української греко-католицької церкви у м.Червоноград Михайло Нискогуз», - написав Мирослав Данилків.

Водночас ZAXID.NET не вдалося отримати коментар з боку керівництва Української галицької партії.

Згідно інформації з реєстру громадських організацій, Мирослав Данилків досі є головою і одним із трьох засновників ГО «Християнська Україна». Він балотується до Львівської міської ради по 17 округу (смт. Рудне).

Під час виборів до парламенту 2012 року Данилків балотувався у №117 виборчому окрузі від партії «Наша Україна». Тоді він зайняв 9 місце, отримавши 1,6% голосів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук