Екс-міністр фінансів України Наталія Яресько отримала посаду в уряді Пуерто-Ріко

ЕкономікаРоман Ганкевич, 24 березня 201714101
Екс-міністр фінансів України Наталія Яресько отримала посаду в уряді Пуерто-Ріко
фото УНІАН
Яресько пообіцяла надалі всебічно підтримувати Україну

Екс-міністра фінансів Наталію Яресько призначили виконавчим директором Ради з фінансового управління і контролю для Пуерто-Ріко. Це сталося у середу, 22 березня, повідомила вона на своїй сторінці у Facebook.

Рада фінансового управління була створена в червні 2016 року, згідно з Актом контролю, управління та економічної стабільності Пуерто-Ріко (PROMESA).

«Як виконавчий директор Ради, я буду відповідати за розробку стратегії та здійснення контролю за її реалізацією, одночасно працюючи з усіма зацікавленими сторонами, зокрема, публічним і приватним сектором у США, Пуерто Ріко, медіа, громадськістю», - написала Яресько і повідомила, що основним завданням Ради є оцінка і затвердження щорічного бюджету і плану відновлення фінансової стабільності, які розробляє уряд острова.

Екс-міністр фінансів зазначила, що на новій посаді їй знадобиться і досвід отриманий в Україні. «Під час мого перебування на посаді міністра фінансів з 2014 по 2016 рік Україна показала приклад виходу зі складного фінансового становища. Режим суворої економії, реструктуризація боргу, структурні реформи – саме ці заходи в сукупності змогли зупинити економіку на краю прірви і повернути її до фінансової стабільності і відновлення. А саме від падіння ВВП на 10% в 2015 році перейти до зростання ВВП майже 2% у 2016 році», - написала Яресько.

Екс-міністр фінансів підкреслила, що за період її роботи в українському Кабміні відбулося скорочення витрат бюджету з 50% ВВП в 2014 році до трохи більше 44% в 2015 році. Також, інфляція з 25% у 2014 році, за її словами скоротилася до трохи більше 12% у 2016 році.

«Я планую використовувати цей досвід в Пуерто Ріко і вірю, що скоординована робота всіх зацікавлених боку поверне Пуерто Ріко на шлях економічної і фінансової стабільності», - написала Яресько і пообіцяла й надалі всебічно підтримувати Україну.

Нагадаємо, Яресько була міністром фінансів України з 2 грудня 2014 року по 14 квітня 2016 року. Вона народилася в США, на початку 90-х переїхала в Україну і працювала в американському посольстві. Яресько також була членом Консультативної ради з питань іноземних інвестицій при президенті Ющенко і консультативного комітету Українського центру сприяння іноземному інвестуванню при Кабінеті міністрів України.

Слід зазначити, що у березні минулого року президент розглядав варіант створення технократичного уряду на чолі з тоді ще міністром фінансів Наталією Яресько.

Раніше ZAXID.NET писав, що Наталія Яресько висунула ініціативу створити для України міжнародний консорціум з розміром інвестицій $25 млрд, які необхідно спрямувати в розвиток реальної інфраструктури, системи врядування, шкіл та лікарень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук