Екс-міністр фінансів запропонувала створити для України інвестиційний консорціум на $25 млрд

ЕкономікаРоман Ганкевич, 11 жовтня 201610161
Наталія Яресько пропонує створити в Україні міжнародний консорціум з двосторонніх та багатосторонніх партнерів

Колишній міністр фінансів України Наталія Яресько висунула ініціативу створити для України міжнародний консорціум з розміром інвестицій $25 млрд, які необхідно спрямувати в розвиток реальної інфраструктури, системи врядування, шкіл та лікарень. Про це вона заявила у вівторок, 11 жовтня,  у Вашингтоні під час виступу у впливовому аналітичному центрі «Атлантична рада», повідомляє «Укрінформ».

«Що я пропоную – це міжнародний консорціум з двосторонніх та багатосторонніх партнерів, який забезпечить Україні міцну підтримку в розмірі $25 млрд впродовж п'яти років інвестицій у реальну інфраструктуру», - зауважила колишній урядовець.

Умовою для України, за її словами, мають стати реформи, в тому числі в системі врядування, в податковій сфері, в галузі освіти, охорони здоров'я та інших сферах. До цього консорціуму, на переконання екс-глави Мінфіну, могли б увійти Європейський банк реконструкції та розвитку, Всесвітній банк, Європейський інвестиційний банк, багатосторонні та двосторонні партнери України. Це також може передбачати співпрацю державної влади з приватними компаніями.

«Це не має бути вкладенням грошей у бюджет або до резерву НБУ», - пояснила Яресько. Вона зауважила, що вкладення міжнародних коштів у Нацбанк залишається «невидимим» для пересічних громадян. Тому, за її словами, інвестиції повинні охоплювати відновлення транспортної інфраструктури – доріг, мостів, річкового транспорту, модернізацію податкової та митної систем, відновлення шкіл, лікарень тощо.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що екс-голова Адміністрації президента Борис Ложкін залишився радником президента Петра Порошенка на відповідальній позицій в Нацраді реформ. Він очолив Національну інвестиційну раду. Одразу після призначення указом президента головою Національної інвестиційної ради, Борис Ложкін запросив до ради низку відомих іноземних інвесторів, зокрема, одного з найбільших у світі інвесторів, фінансиста Джорджа Сороса, головного виконавчого директора компанії Unilever Пола Полмана та інших.

Нагадаємо, 29 серпня президент України в рамках засідання Національної ради реформ повідомив про створення Національної інвестиційної ради, головою якої був призначений екс-глава Адміністрації президента Борис Ложкін.

У липні в уряді було організовано Офіс просування інвестицій, який почне роботу з 1 вересня. Його роботу координуватиме заступник міністра фінансів України Оксана Макарова.

Обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України (акціонерний капітал нерезидентів) станом на 1 липня 2016 року становив $44,791 млрд, що на $2,282 млрд, або на 5,4% більше від показника на початок року на рівні $42,509 млрд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук