Електронна торгівля в Україні відтепер регулюється законом

ЕкономікаЮлія Поліковська, 25 вересня 201511350
Електронна торгівля в Україні відтепер регулюється законом

Президент Петро Порошенко підписав закон України «Про електронну комерцію», повідомили у прес-службі глави держави.

Цей закон запроваджує правові вимоги та механізми укладання електронних угод, визначає правовий статус покупця та продавця товарів, робіт, послуг в електронній комерції. Відтепер електронні угоди уведені у правове поле, і можуть визнаватися нарівні із письмовими угодами.

У законі визначені основні поняття електронного торгівлі. Зокрема, «електронна угода» («дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав, пов’язаних з використанням ІКТ-систем»), «електронне повідомлення», «інтернет-магазин» (спосіб для реалізації товару шляхом електронної угоди).

Закон встановлює обов’язок для продавця, який поширив інформацію про товар, роботу, послугу розкривати та забезпечити прямий, простий, стабільний доступ до інформації про повне його найменування та місцезнаходження, відомості про ліцензію, у разі її обов’язковості, інформацію щодо включення у вартість товару, роботи, послуги податків, вартість доставки.

Крім того, встановлюється обов’язок для всіх учасників відносин у сфері електронної комерції захищати персональні дані, що стали їм відомі з електронних документів (повідомлень) під час здійснення електронних правочинів, у порядку, передбаченому законом України «Про захист персональних даних».

Нагадаємо, відповідний законопроект Верховна Рада України ухвалила 3 вересня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук