Філарет пояснив, як парафії УПЦ МП зможуть перейти до помісної церкви

Рішення про перехід храмів прийматиме більшість їхніх парафіян

Патріарх Філарет каже, що якщо парафії не приймуть одностайного рішення, то залишаться у своєму колишньому становищі

Перехід парафій в єдину помісну Українську православну церкву буде відбуватися, якщо таке рішення підтримають дві третини парафіян, пояснив предстоятель Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет (Денисенко).

«Механізм [переходу] – збори всієї парафії. Якщо 2/3 парафії проголосує за те, щоб залишитися в Російській церкві, значить, ця парафія буде належати до Російської церкви. Якщо ж 2/3 парафіян проголосують за Українську церкву, то храм разом з парафіянами перейде в Українську православну церкву», – сказав Філарет у п’ятницю, 26 жовтня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Разом з тим глава УПЦ КП уточнив, що якщо не набереться 2/3 голосів для прийняття рішення, то становище парафії залишиться колишнім.

Він також висловив упевненість, що Києво-Печерська та Почаївська лаври, які зараз орендує Українська православна церква Московського патріархату, але які належать державі, з часом перейдуть до помісної православної церкви.

«Я вірю, що рано чи пізно Лаври перейдуть в Українську церкву. Який для цього потрібен час? Відповіді не знаю. Але те, що вони будуть в Українській церкві – сумнівів у цьому не маю ніяких, тому що це українські святині. Не хочуть нинішні ченці переходити в Українську церкву – нехай залишаються ... Прийде час, коли захочуть перейти в Українську церкву. Перейдуть добровільно, без будь-якого насильства. Зараз будемо терпіти ... Терпіли багато – потерпимо ще», – сказав предстоятель УПЦ КП.

Нагадаємо, Філарет раніше заявив про готовність очолити помісну Українську православну церкву. Але щоб така церква утворилася і отримала автокефалію, необхідно провести об’єднавчий собор за участю представників усіх українських православних церков. Разом з тим, між главою Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) Макарієм і Філаретом виникли суперечки з приводу об’єднавчого собору, через що утворення єдиної помісної православної церкви в Україні і надання їй автокефалії може затягнутися.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук