Мінкульт допустив можливість розірвання договорів з УПЦ МП про оренду двох лавр

Києво-Печерська та Почаївська лаври є державною власністю, УПЦ МП їх лише орендує

Почаївська лавра перебуває не у власності УПЦ МП, а лише в оренді

Києво-Печерська та Свято-Успенська Почаївська лаври є власністю держави Україна та були передані в оренду на 50 років Українській православній церкві (Московського патріархату), проте якщо виявиться, що під час передачі лавр в оренду були допущені порушення, держава в особі Кабінету міністрів України може переглянути цей договір.

«Лаври у державній власності. Такі об'єкти національного значення нікому у власність не передаються. Нижня частина Києво-Печерської та Почаївська лавра передані на 50 років в оренду УПЦ (МП)», – сказав директор департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури Андрій Юраш в інтерв'ю інтернет-виданню «Главком».

Відповідаючи на запитання, чи можна через суд цю оренду розірвати у разі, якщо буде доведено, що Почаївська лавра передавалася в оренду з порушеннями законодавства, представник Мінкультури заявив: «Тут немає підстав для суду».

«Держава надала оренду, і в прерогативах державних органів вирішувати її подальшу долю. Тобто, якщо буде зрозуміло, що під час передачі лаври в оренду існували порушення, це може стати підставою для перегляду договору. Це питання в компетенції Кабінету міністрів», – пояснив Андрій Юраш.

Він також повідомив, що, за наявною в Мінкульту інформацією, за час війни, від початку 2014 року, близько 120 громад УПЦ (МП) перейшли або перебувають у процесі переходу в Українську православну церкву Київського патріархату.

«Приблизно третина з них відразу перейшли в Київський патріархат. В іншій третині відбувся перехід стихійним способом, коли більшість громади всупереч меншості стала на бік УПЦ КП. Ще в третині тривають протистояння, коли в храми не допускають священиків або здійснюються почергові богослужіння. З юридичної точки зору, позиція УПЦ МП виглядає абсурдною: вона апріорі не хоче визнавати право громад вирішувати свою долю. Для них громада – якась структурна одиниця, яка довічно, до другого пришестя, має перебувати у феодальному володінні МП», – сказав директор департаменту у справах релігій Міністерства культури.

Він зазначив, що українське законодавство дає можливість абсолютно вільно вірянам змінювати свою релігійну юрисдикцію, і ніхто цьому не може перешкодити.

«І саме громада володіє всім майном і має повне право цим майном розпоряджатися – це може бути храм, будинок священика, автомобілі тощо. А УПЦ МП категорично виступає проти цього. Вона називає переходи громад до іншої юрисдикції “захопленнями храмів”, що абсолютно не пов'язується з реаліями та законом. І тому щоразу на різних міжнародних заходах нам доводиться пояснювати, що українське релігійне законодавство є одним із найліберальніших в Європі», – пояснив Андрій Юраш.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук