Фінансовий комітет Верховної Ради підтримав ініціативу надати банківські функції «Укрпошті»

Національний банк України це рішення не підтримав, але запропонував альтернативи

У травні Верховна Рада вже підтримана цей законопроект у першому читанні

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує підтримати у другому читанні та в цілому законопроект №2788-д, який передбачає наданання для «Укрпошті» певні банківські функції, зокрема відкриття клієнтських рахунків.

Як повідомив 30 червня генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський у себе на Facebook, профільний комітет підтримав пропозицію рекомендувати до схвалення цього законопроекту у другому читанні та в цілому переважаючою більшістю – 14 членів комітету проголосували за, четверо інших утрималися.

«Залишилося голосування в залі. Маю велику надію, що зовсім скоро буде зроблений і цей крок і мільйони наших громадян зможуть вперше в житті отримати нормальні банківські послуги, в незалежності від того, де вони живуть – в селі чи в місті», – зазначив Смілянський.

У свою чергу, Національний банк України не підтримав рішення профільного комітету, оскільки «Укрпошта» має надавати фінансові послуги для українських громадян, але не у спосіб, який передбачає даний законопроект. НБУ пропонує альтернативу у вигляді законопроекту «Про платіжні послуги», який, за їхніми словами, дозолить для всіх операторів відкривати платіжні рахунки для клієнтів, або залучити наданання фінансових послуг «Укрпошті» через агентську схеми із державними чи приватними банками.

Згідно із інформацією на сайті Верховної Ради, авторами законопроекту є Ольга Смаглюк-Василевська, Роман Железняк та Олександр Ковальчук.

Нагадаємо, що у вівторок, 19 травня, Верховна Рада на своєму засіданні 232 голосами у першому читанні підтримала законопроект, який дозволяє «Укрпошті» надавати банківські послуги. Він передбачає, що національний оператор поштового зв'язку отримає право надавати послуги з відкриття та обслуговування поштових рахунків і окремі фінансові послуги в порядку, встановленому Національним банком України. Вклади на поштових рахунках будуть гарантуватися так само, як і на банківських рахунках.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук