Гаазький суд прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту

СвітЮлія Поліковська, 15 листопада 20168631
Гаазький суд прирівняв анексію Криму до міжнародного збройного конфлікту
Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі продовжуватиме вивчати справу про анексію Криму Росією у 2017 році

Міжнародний кримінальний суд в Гаазі прирівняв анексію Криму Росією до міжнародного збройного конфлікту. Про це йдеться в щорічному звіті попереднього розслідування прокурора Фату Бенсуда, оприлюдненому 14 листопада, повідомило агенство «Кримські новини» (QHA).

«Згідно з отриманою інформацією, ситуація на території Криму і Севастополя рівнозначна міжнародному збройному конфлікту між Україною і Російською Федерацією. Даний міжнародний збройний конфлікт почався не пізніше 26 лютого, коли Російська Федерація задіяла особовий склад своїх збройних сил для отримання контролю над частинами території України без згоди уряду України», – йдеться у звіті.

Зазначено, що право міжнародних збройних конфліктів можна застосувати до даної ситуації і після 18 березня 2014 року в тій мірі, в якій події на території Криму і Севастополя будуть рівнозначні стану окупації, що триває.

На думку суду, встановлення факту правомірності початкової інтервенції, яка спричинила за собою окупацію, не потрібне. Таким чином, даний міжнародний конфлікт може бути розслідуваний за нормами Римського статуту.

Канцелярія прокурора Гаазького суду також має інформацію про утиски кримських татар на півострові, насильницьке переміщення 179 заарештованих осіб на територію РФ, примусову мобілізацію на військову службу жителів Криму.

У звіті зазначено, що прокурор продовжить збір доказів у 2017 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук