Голова Закарпатської ОДА просить парламент розпустити Мукачівську міськраду

Голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль направив звернення у Верховну Раду України з проханням розглянути питання про дострокове припинення повноважень Мукачівської міської ради.

Як пояснив він на своєму персональному сайті, причина – порушення міськрадою законодавства й відмова фінансувати три розташовані в Мукачеві професійно-технічні навчальні заклади, як це передбачено законом «Про державний бюджет України на 2016 рік».

«Мукачеве залишається єдиним містом на Закарпатті, в якому ПТНЗ не фінансуються з початку року. У результаті учні та персонал закладів (близько 2,5 тисяч осіб) уже третій місяць не отримують стипендій і зарплат. Через небажання міськради відкрити казначейські рахунки училищ стабілізаційна дотація з Кабміну в сумі понад 7 мільйонів гривень не може бути використана хоча б для часткового погашення заборгованості перед працівниками та учнями ПТНЗ. Подальша відмова фінансувати профтехучилища може призвести до соціального вибуху в Мукачеві й непередбачуваних наслідків», – вважає Москаль.

У його зверненні зазначається, що обласна державна адміністрація порушує перед Верховною Радою України питання про дострокове припинення повноважень Мукачівської міської ради та призначення позачергових виборів Мукачівської міської ради.

Як відомо, фінансування професійно-технічної освіти, в результаті змін до бюджетного кодексу, що були ухвалені в кінці минулого року, переклали на місцеві бюджети.

4 лютого Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти», яким повернула фінансування професійних училищ з державного бюджету, але 18 березня його ветував президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук