ГПУ підозрює екс-керівництво «ПриватБанку» в махінаціях з кредитами на ₴373 млн

Банкіри кредитували пов'язані фірми коштами з рефінансування НБУ

Генпрокуратура звинувачує колишнє керівництво «ПриватБанку» в наданні пов'язаним із ним фірмам невигідних для банку кредитів під час рефінансування Нацбанку. Про це свідчить постанова Печерського райсуду Києва від 5 квітня 2017 року.

У результаті таких дій юридичні особи заборгували «ПриватБанку» понад 372,7 млн. грн.

Зазначається, що «ПриватБанк» уклав угоду з НП ТОВ «Океанмаш», ТОВ «Тайлон» , ТОВ «ЕЛ ТІ Груп», ТОВ «Агентство «Новий світ», ТОВ «Фрилайн», ТОВ «Зернопоставки-М», ТОВ «Канделла», ТОВ «ВПФ», ТОВ «Елара», ТОВ «Комунальне обслуговування будинків».

У суді пояснили, що предметом вказаного договору є надання вказаними товариствами в заставу корпоративних прав. За забезпечення виконання зобов’язань перед «ПриватБанком» виступає ТОВ «Приватофіс», який, в разі невиконання зобов'язань за цим договором, мав одержати компенсацію за рахунок предмету застави.

За всіма позиками в якості застав були надані частки корпоративних прав на пов'язані між собою компанії.

На думку слідства, колишнє керівництво банку, незважаючи на заборону НБУ проводити операції з пов’язаними особами, свідомо надавало кредитні кошти, що призвело до розтрати в особливо великих розмірах. Суд задовольнив клопотання слідчих генеральної прокуратури і наклав арешт на всі 415 об’єктів нерухомості.

Як інформував ZAXID.NET, 18 грудня 2016 року найбільший банк України «Приватбанк» перейшов у власність держави. Рішення було прийнято після того, як власники установи не змогли виконати програму докапіталізації. У капіталі «Приватбанку» виявили недостачу в 148 млрд гривень, із яких державі доведеться закрити щонайменше 116 млрд. Як виявилося, близько 97% комерційних кредитів «Приватбанк» видав пов'язаним особам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук