Кабмін заборонив українцям виїжджати в Росію за внутрішніми паспортами

З 1 березня 2020 року в Росію українці зможуть потрапити тільки за закордонним паспортом

СуспільствоАнна Журба, 18 грудня 201914711
Водночас з Росії в Україну українців за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження все ще пускатимуть

Громадяни України з 1 березня 2020 року зможуть виїхати в Росію тільки за закордонним паспортом. Відповідне рішення ухвалив Кабмін під час засідання 18 грудня.

Раніше, згідно з положеннями угод з РФ, українці могли перетинати кордон з Росією на підставі внутрішніх паспортів, а діти до 16 років – свідоцтва про народження. Рішення Кабміну призупиняє дію цих положень. В уряді зазначають, що таким чином зменшиться час проходження прикордонного контролю, оскільки інформацію про особу зчитуватимуть із закордонного паспорту спеціальним приладом.

«Водночас при в’їзді громадян України з території РФ на територію України Державна прикордонна служба України здійснюватиме безперешкодний пропуск громадян України і за внутрішніми паспортами та свідоцтвами про народження», – йдеться в повідомленні прес-служби Кабміну.

Заборону українцям виїжджати в Росію за внутрішнім паспортом раніше анонсував директор Департаменту консульської служби МЗС Сергій Погорельцев. За його словами, наявний спрощений режим поїздок українців у Росію в умовах збройної агресії є неадекватним і загрожує національній безпеці України. Відтермінування початку дії постанови до 1 березня необхідне для проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи і своєчасного документування закордонними паспортами всіх українців.

Погорельцев зазначив, що свідоцтво про народження не підтверджує громадянство України, а також не має фото власника, що унеможливлює ідентифікацію дитини на підставі цього документа. Крім того, як паспорт, так і свідоцтво не містять інформації латиницею, через що неможливо перевірити наявність обмежень на перетин кордону і автоматично зчитати інформацію з документів. Також, зауважив Сергій Погорельцев, внутрішній паспорт у формі книжечки має низький ступінь захисту і може використовуватися зі зміненим фото іншими особами, що може загрожувати державній безпеці й громадському порядку. За його словами, щороку зростає кількість випадків підробок цих документів.

Українці, які перебувають у Росії і не мають чинного закордонного паспорта, можуть звернутися по його оформлення до Посольства України у Москві чи консульських установ у Санкт-Петербурзі, Ростові-на-Дону, Єкатеринбурзі або Новосибірську.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук