Кабмін запропонував запровадити блокування сайтів за піратський контент

Кабмін запропонував запровадити блокування сайтів за піратський контент

Уряд вніс до Верховної Ради законопроект, який дозволяє досудове блокування сайтів за піратський контент за зверненням правовласника. Про це повідомило Аin.ua.

Основною причиною появи законопроекту став так званий «список 301» – щорічний документ, який складають у США, зі списком країн, що порушують права на інтелектуальну власність. Україна з 2013 року фігурує в ньому серед особливо злісних порушників, зазначив у пояснювальній записці до законопроекту віце-прем’єр - міністр економіки Степан Кубів.

У законопроекті №4629 прописано механізм, за яким правовласники зможуть блокувати доступ до піратського контенту без суду за добу. Так, власник прав на контент пише власнику сайту скаргу, власник сайту протягом 24 годин повинен заблокувати доступ до такого контенту або видалити його. Власники сайтів при цьому повинні вказувати в онлайні своє повне ім’я або найменування, а також назву хостера, повну адресу місця проживання або місцезнаходження, email і телефони.

Якщо власник сайту не зреагував на вимоги правовласника, останній звертається до хостера, і той зобов’язаний «видалити або зробити неможливим доступ до інформації, з якої подано скаргу» протягом доби після отримання цієї скарги.

Правовласник також наділяється правом отримувати від власника сайту особисті дані користувача, який порушив авторські права, в обсязі, достатньому для звернення до суду.

Також проектом закону запропоновано внести зміни до закону «Про нотаріат». Нотаріусам надається право забезпечувати докази в інтернеті, іншими словами, складати протокол, який містить опис інформації, розміщеної в інтернеті, до якої додаються документи із зафіксованою інформацією, розміщеною в інтернеті.

Нагадаємо, в кінці квітня офіс Торгового представництва США видав щорічну редакцію звіту Special 301, присвяченого захисту прав інтелектуальної власності в світі. Як і в минулому році, Україна залишається в списку Priority Watch List, разом з ще 11 країнами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук