Україна опинилася у списку найбільш «піратських» держав світу

Україна опинилася у списку найбільш «піратських» держав світу

Україну названо у переліку 11 держав світу, де найбільш незахищені права інтелектуальної власності. Разом із Україною у списку Priority Watch List опинилися Алжир, Аргентина, Чилі, Китай, Індія, Індонезія, Кувейт, Росія, Таїланд і Венесуела. Про це йдеться у звіті Торгового представництва США про стан справ у цій сфері у 2016 році – «Special 301».

Україна потрапила у Priority Watch List ще у 2013 році. Серед, що привели до цього: несумлінне та непрозоре адміністрування авторських відрахувань; широке використання неліцензійного програмного забезпечення урядовими установами; невдалі спроби запровадити відповідальність за порушення авторських правах щодо третіх осіб, зокрема, інтернет-провайдерів.

У новому звіті зазначено, що протягом 2015 року Україна досягла певних успіхів у боротьбі з піратством – зокрема, створено спецпідрозділ Національної поліції для протидії кіберзлочинності, а також знижено рівень використання піратських програм в урядових структурах.

«Незважаючи на ці покращення, загальний рівень піратства в урядових структурах залишається неприйнятно високим, досягаючи 60-80%. США очікують, що український уряд, для подання прикладу громадянам і бізнес-спільноті, легалізує програмне забезпечення, яке використовує у своїх власних операціях», – йдеться у звіті.

Зазначається, що США очікують, що державні органи покажуть приклад своїм громадянам і підприємцям, відмовившись від неліцензійного ПЗ та забезпечивши авторські відрахування.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук