Каліфорнія обігнала Велику Британію і стала п'ятою за величиною економікою у світі

СвітАндрій Стець, 6 травня 20189840
Валовий внутрішній продукт Каліфорнії сягнув 2,7 трлн доларів

Економіка американського штату Каліфорнія стала п’ятою за величиною у світі, обігнавши економіку Великої Британію. Про це інформує «Голос Америки» з посиланням Los Angeles Times.

Повідомляється, що валовий внутрішній продукт Каліфорнії з 2016-го до 2017 року збільшився на 127 млрд доларів, перевищивши 2,7 трлн доларів. Таким чином, економіка американського штату перевищила економіку Великої Британії, економічний продукт якої за цей час зменшився в доларовому вираженні. Це частково обумовлено коливанням обмінного курсу.

Дані демонструють справжню неосяжність економіки Каліфорнії, де проживає майже 40 мільйонів людей. На даний момент економіка Каліфорнії поступається лише економіці США в цілому, Китаю, Японії та Німеччині.

Серед секторів, які найбільше «доклались» до зростання економіки Каліфорнії є технологічний та розважальний сектори – Кремнієва долина та Голлівуд. Усі сектори економіки, крім сільського господарства, сприяли підвищенню ВВП в Каліфорнії. Фінансові послуги та нерухомість призвели до збільшення пакету на суму 26 млрд, після чого йде інформаційний сектор, до складу якого входить багато технологічних компаній, на 20 млрд. Виробництво склало 10 мільярдів доларів.

Зазначимо, що на сайті уряду Каліфорнії повідомляють, що штат займає шосту позицію в рейтингу найбільших економік світу.

Каліфорнія в минулому вже мала п'яту за величиною економіку світу у 2002 році, але впала до 10-ї позиції у 2012 році після Великої рецесії. З тих пір найбільш густонаселений штат США додав 2 млн робочих місць і збільшив ВВП на 700 млрд доларів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук