Керівник «Укравтодору» розповів про децентралізацію відповідальності за стан доріг

ЕкономікаАндрій Стець, 25 вересня 201711030
Виконуючий обов'язки керівника «Укравтодору» Славомір Новак

З 1 січня 2018 року 120 тис. км доріг державного значення перейдуть під відповідальність голів обласних державних адміністрацій, а 50 тис. км доріг державного значення залишиться у сфері відповідальності «Укравтодору». Про це заявив виконуючий обов'язки керівника державного агентства «Укравтодор» Славомир Новак на VI конгресі ініціатив Східної Європи, який відбувається у польському Любліні, інформує кореспондент ZAXID.NET.

Новак нагадав, що з 1 січня 2018 року в Україні почне працювати Національний дорожній фонд, який буде наповнюватись не лише з бюджету, але й за допомогою окремих незалежних механізмамів фінансування.

«У перший рік свого існування, у 2018 році, фонд отримуватиме 50% від акцизу на пальне, у 2019 році - 75% від акцизу, а у 2020 - 100%. У кожному наступному році у фонд надходитиме 100% з акцизу на пальне. Це дозволить нам переламати тенденцію, яка існувала в дорожній сфері досі та не дозволяла планувати розвиток далі ніж на рік», – заявив він.

«Щодо перерозподілу акцизу на пальне, то 60% коштів, отриманих із акцизу йтиме на дорого державного значення, 35% на дороги місцевого значення, які будуть на відповідальності облдержадміністрацій і 5% - на безпеку руху (це 500 острівків безпеки, 1000 пішохідних переходів, 500 кільцевих розв'язок упродовж трьох років)», – розповів Новак.

«Друга засаднича річ, яка почне діяти в Україні із 1 січня 2018 року - це децентралізація відповідальності за дороги. Мало хто пам'ятає як це було у Польщі. У Польщі є різні щаблі самоврядування і різні щаблі відповідальності за стан доріг. В Україні досі все є в одних руках - в «Укравтодорі». Це 170 тис. км доріг, окрім комунальних», – сказав він.

За словами в.о. «Укравтодору», з 1 січня 2018 року відбудуться фундаментальні зміни у сфері дорожнього управління в Україні.

«120 тис. км доріг переходить на відповідальність губернаторів, а 50 тис. км доріг державного значення залишиться в руках «Укравтодору». Ефект ми побачимо після першого періоду хаосу, як завжди. Після цього народиться система нормальної відповідальності на різних щаблях самоврядування», – розповів Новак і запевнив, що на цьому децентралізація не зупиниться, оскільки дороги місцевого значення будуть передані у підпорядкування місцевим громадам.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук