Škoda відмовилась від будівництва нового заводу в Україні

Представники компанії стверджують, що влада не зробила жодних кроків для залучення потенційного інвестора

Škoda Auto відмовилася від намірів створення нового мультибрендового заводу в Україні та розглядає з цією метою інші майданчики в Східній і Південно-Східній Європі.

«Škoda, визначаючи потенційне місце для нового мультибрендового заводу, скоротила вибір до чотирьох країн Східної і Південно-Східної Європи. України серед них немає», – повідомила компанія «Єврокар», що є офіційний виробником автомобілів цієї марки в Україні, інформує «Економічна правда».

Прес-служба «Єврокар» пояснила, що питання розширення виробничих потужностей в Volkswagen Group і в Škoda Auto зокрема назріло ще кілька років тому – наразі заводи Skoda працюють зі 120% завантаженням потужностей. «Ще 2017 року Україну відвідав голова Škoda Auto, за результатами зустрічі якого з головою українського уряду сформували низку побажань до української влади в контексті розгляду України як зовнішнього виробничого майданчика для Škoda з урахуванням зручної логістики, угоди про зону вільної торгівлі з ЄС, наявності підготовлених трудових ресурсів і більш низької вартості робочої сили (майже вдвічі) порівняно з європейськими країнами», – нагадали в компанії.

Однак, як стверджують представники Škoda, за цей час Україною так і не були запропоновані умови, які залучили би потенційного інвестора. «В Україні досі не працюють митні і податкові стимули для діяльності індустріальних парків, хоча відповідні законопроекти ухвалили в першому читанні ще 2016 року, не втілена в життя анонсована 15-річна Стратегія розвитку ринку електромобілів, не розглянуті законопроекти для підтримки виробництва електромобілів , які внесені до порядку денного ще на початку року», – констатують в компанії.

«Єврокар» нарікає, що в країні активно лібералізується ввезення вживаних авто, фактично хаотизуючи авторинок і заганяючи його дедалі глибше в тіньовий формат, тоді як до легального бізнесу висувають високі вимоги.

Нагадаємо, «Єврокар» (с. Соломоново Закарпатської обл.) випускає легкові автомобілі з грудня 2001 року. Наразі компанія є єдиним українським виробником легкових автомобілів. ПрАТ «Єврокар» — офіційний виробник автомобілів марок VW Group в Україні, котра зокрема випускає автомобілі Škoda.

Автомобілі Škoda в 2018 році посіли четверту сходинку рейтингу продажів нових авто в Україні з часткою ринку в 7%.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук