Коли будуть Wi-fi зони в пунктах пропуску на українсько-польському кордоні?

БлогиЛевко Прокіпчук , 9 серпня 2018 543
Левко Прокіпчук
Екс-начальник Львівської митниці ДФС

Створення належних умов для громадян в пунктах пропуску та в сервісних зонах перед ними є одним із найбільш очевидних заходів для створення європейського кордону. Сюди можна віднести і створення санітарно-гігієнічних умов, і умов для подорожуючих з малими дітьми чи осіб з обмеженими можливостями, і громадське харчування і безкоштовна роздача інтернету через мережу Wi-fi.

При цьому у великих містах України вже стало правилом, а не винятком, випадки, коли в місцях значного накопичення людей створено можливості для безкоштовного підключення до інтернету.

Як правило, реалізація будь-якого заходу, спрямована на створення згадуваних умов у пунктах пропуску, ускладнювалась відсутністю фінансування. І тому завжди на початковому етапі митниця намагалась знайти вихід, як реалізувати їх без додаткових витрат з бюджету.

Так, ще в березні 2016 року у пункті пропуску «Краковець – Корчова», вдалось досягти домовленостей із одним з підприємств, які працюють у ньому, щоб вони надали вільний доступ до мережі для подорожуючих.

Також вдалось забезпечити аналогічну послугу у пункті пропуску «Грушів-Будомеж».

Однак реалізація цієї послуги в інших пунктах пропуску та сервісних зонах довший час була неможливою через відсутність осіб, які готові були забезпечити її заради суспільного блага.

І от близько 4 місяців тому вдалось знайти підтримку в компанії «Є-wi-fi», яка погодилась змонтувати та надати в користування обладнання для покриття необхідної території зоною wi-fi в пунктах пропуску Львівщини. До речі ця фірма надає такі ж послуги у громадському транспорті Львова. Натомість перед підключенням до мережі користувач повинен переглянути коротку рекламу тривалістю до 10 секунд.

Так, минулого тижня у пункті пропуску «Шегині-Медика» було завершено монтаж відповідного обладнання та вже здійснюється роздача інтернету через мережу wi-fi.

Очікую, що найближчим часом ця компанія таке ж обладнання змонтуює у пункті пропуску «Рава-Руська-Гребенне» та збільшать зону покриття у пункті «Краковець-Корчова».

Більш того досягнуто принципової згоди з власником ТзОВ «Міжнародний логістичний транспортний центр “ЛЕОПОРТ”» про роздачу Wi-fi, що дозволить перекрити також частину дороги перед пунктом пропуску, де накопичуються автомобілі в черзі.

Разом з тим залишаться 5 автомобільних пунктів пропуску Львівщини (Угринів-Долгобичів, Рава-Руська-Гребенне, Грушів-Будомеж, Шегині-Медика та Смільниця-Кросценко), де роздачі інтернету в черзі не буде.

Проте цю ситуацію можна виправити. Для цього потрібно, щоб зголосились організації, державні органи, підприємства чи інші особи, які б змогли створити мінімальні умови для монтажу та експлуатації відповідного обладнання в безпосередній близькості до пунктів пропуску, а саме:

1. Забезпечити живлення в місці монтажу потужністю 7 ват/год;

2. Здійснювати оплату за інтернет (приблизна вартість 155-300 грн в місяць) або ж надати його безкоштовно якщо така можливість існує на місці включення.

3. Укласти угоду з «Є-wi-fi» про збереження обладнання, котре буде встановлене в місцях, наданих вами.

За попередньою інформацією для осіб, що погодяться на ці умови, компанія «Є-wi-fi» може безкоштовно надавати кожну п’яту рекламу перед підключенням до мережі.

Це дозволить забезпечити покриття дороги приблизною довжиною 70 м. Звісно це не пришвидшить перетин кордону, однак це дозволить зробити час очікування не таким нудним та тривалим. То ж, якщо є бажаючі допомогти в реалізації цього проекту, прошу зголоситись в приват на мій facebook.

Щиро сподіваюсь, що разом нам вдасться покращити стан українсько-польського кордону на Львівщині.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук