Україна підписала з Євросоюзом документ про отримання 1 млрд євро кредиту
Кредит складатиметься з двох траншів, перший з яких надійде восени 2018 року
До теми
У п’ятницю, 14 вересня, Україна та Євросоюз підписали меморандум про надання Україні одного одного мільярда євро кредиту від Європейського Союзу. Документ затвердили своїми підписами віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, виконувачка обов’язків міністра фінансів Оксана Маркарова та голова Національного банку України Яків Смолій.
«Сьогодні ми підписали два важливі документи. Перший документ – це кредитна угода між Україною та Євросоюзом щодо четвертої макрофінансової допомоги в 1 млрд євро. Другий – це меморандум про взаєморозуміння», – зазначив на церемонії підписання президент України Петро Порошенко, якого процитував «5 канал».
Транші макрофінансової допомоги в рамках цих домовленостей буде розподілено рівномірно, по 500 млн євро кожен. При цьому очікується, що перший транш надійде в Україну восени цього року після завершення внутрішніх процедур, необхідних для набуття чинності підписаних документів та виконання Україною умов надання першого траншу. Другий транш має надійти навесні 2019 за результатами оцінки виконання Україною заходів з реформування відповідних секторів реалізації державної політики.
Домбровскіс одразу після підписання опублікував фото меморандуму у своєму Twitter.
«Я щасливий, що сьогодні ми можемо підписати Меморандум про взаєморозуміння щодо нової програми макрофінансової допомоги на 1 мільярд євро. Наша спільна мета – економічна стабільність та процвітання України і її людей», – написав єврокомісар.
Він також додав, що ця програма спрямована на вирішення економічних проблем та підтримку економічної стабілізації, зростання та створення робочих місць в Україні. На його думку, Це забезпечить довіру вітчизняним та міжнародним інвесторам до майбутнього України.
Нагадаємо, у червні Рада Європейського Союзу затвердила виділення Україні 1 мільярда євро макрофінансової допомоги.
Раніше, в рамках старої програми макрофінансової допомоги, Україна отримала два транші на 1,2 млрд євро замість спочатку запланованих 1,8 млрд євро. Третій транш був скасований через те, що Україна виконала 17 умов надання допомоги із обговорених 21. Невиконаними залишилися чотири вимоги – зняття заборони на експорт лісу-кругляка, запуск автоматичної перевірки електронних декларацій, прийняття закону про кредитний реєстр НБУ і запуск перевірки інформації про бенефіціарних власників компаній.