Курченко продає українське вугілля із зони АТО до Туреччини – ЗМІ

Курченко продає українське вугілля із зони АТО до Туреччини – ЗМІ
фото rigel74
Вантажне судно Mega, яким перевозили вугілля з окупованого Донбасу

Засновник групи СЄПЕК Сергій Курченко зайнявся експортними поставками вугілля українського походження. Про це пише «Економічна правда» із посиланням на власні джерела на вугільному ринку.

Згідно із повідомленням інсайдерів, збут антрациту здійснюється переважно в Туреччину. Перші поставки почалися в квітні, а набули системного характеру в травні-червні: зараз в Туреччині щомісяця розвантажується 5-6 суден, на борту кожного з яких знаходиться до 20 тис. тонн вугілля.

Операціями з вугіллям, видобутим на окупованій території Донецької та Луганської областей, від імені Курченка займається низка компаній. Найчастіше – ТОВ «Петролеум капітал», зареєстроване в Нижньому Новгороді, РФ.

Фото ЕП

За даними ЕП, вивезення вугілля з захопленої території України здійснюється через залізничне сполучення між пунктами «Квашино» (Україна) та «Успенська» (РФ). Згодом зі станції «Успенська» вугілля залізничним транспортом поставляється до вузлової станції «Кізітерінка-експорт», з якої ведеться подача вантажів у порт Ростов-на-Дону.

Ланцюжок руху українського антрациту можна простежити за однією з партій поставок, яка проводилася під накладною № 0000983.

Фото ЕП

У супровідних документах до цієї партії вказується, що через територію Росії антрацит поставляється в режимі транзиту (класифікується позначенням «31»), а країна походження вугілля невідома.

Фото ЕП

Після доставки вугілля в порт Ростов-на-Дону, його завантажили на судно Mega. Звідти антрацит морем доставлений в порт Мерсін (Туреччина).

Відповідно до аналізу якісних характеристик вугілля, проведеного в порту Ростова перед завантаженням на судно Mega, вміст сірки в ньому становить 2%, що відповідає рівню сірки в антрацитах українського походження і одночасно перевищує максимальний рівень (1,5%) її в російському вугіллі.

Як повідомляв ZAXID.NET, Росія щодня краде понад 10 тис. тонн українського вугілля.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук