КВУ назвав кандидатів, які витратили найбільше грошей на один голос виборця

Найдорожче один голос обійшовся для Насірова, Капліна і Корнацького

За підрахунками КВУ, найдорожче один голос виборця обійшовся для Романа Насірова

Комітет виборців України (КВУ) провів аналіз, в якому співставив кількість грошей, які кандидати офіційно витратили на проведення агітації та внесення грошової застави із кількістю голосів виборців, які вони отримали за результатами виборів. Найдорожчою стала вартість голосу для Романа Насірова, Сергія Капліна, Аркадія Корнацького та Сергія Носенка. Витрачені ними суми коштів значно перевищили ту кількість голосів виборців, які вони отримали, сказано в повідомленні КВУ.

При цьому КВУ наголосив, що ці дані не враховують Сергія Таруту та Олександра Мороза, на підтримку яких значно вплинули публічні заяви про відмову від балотування.

На першому місці в рейтингу «золотих голосів» Роман Насіров. Кандидат витратив на агітаційну кампанію та заставу 2,5 млн грн і отримав підтримку 2507 виборців. Тобто, вартість одного голосу склала 997 грн, що є рекордною сумою.

На другому місці Сергій Каплін: витрачено 12,6 млн, отримано 14871 голосів. Вартість голосу – 849 грн.

Третій – Аркадій Корнацький. Кандидат витратив 3,5 млн грн, при цьому отримав 4358 голосів. Вартість одного голосу склала 825 грн.

Четвертий – Сергій Носенко. Кандидат витратив 2,5 млн грн і отримав 3119 голосів. Вартість голосу – 807 грн.

Натомість, найменш дорогими виявилися голоси виборців для Ігоря Смешка, Володимира Зеленського та Юрія Тимошенка.

Юрій Тимошенко витратив на кампанію разом із заставою 2,5 млн грн, при цьому отримав 114207 голосів, що складає 22 грн за голос.

Володимир Зеленський витратив 88, 9 млн грн і отримав 5529460 голосів виборців. Таким чином вартість голосу склала 16 грн. Для порівняння з іншими лідерами перегонів: вартість голосу для Петра Порошенка склала 141 грн, Юлії Тимошенко – 68 грн, Юрія Бойка – 23 грн, Анатолія Гриценка – 82 грн.

Найменшою серед усіх кандидатів стала вартість голосу для Ігоря Смешка. Політик витратив 3,9 млн грн, отримавши підтримку 1104537 виборців. Вартість голосу склала лише 4 грн.

Однак, на думку голови КВУ Олексія Кошеля, реальні витрати кандидатів можуть значно відрізнятися від тих сум, які вони вказали у своїх проміжних фінансових звітах.

«У звітах ми, природньо, не побачимо витрат та роботу технічних кандидатів чи “фабрик ботів”. Також переважно у тіньовий спосіб оплачуються витрати на роботу агітаторів, спостерігачів і членів комісій. Саме тому офіційні цифри низки кандидатів відрізняються від реальних витрат у кілька разів», – наголосив голова КВУ.

Суми витрачених коштів рахувалися відповідно до проміжних фінансових звітів кандидатів, включно із 2,5 млн грн вартості виборчої застави. Дані щодо кількості осіб, які проголосували за кандидата, КВУ взяв зі сайту ЦВК на момент, коли було підраховано 97,10% бюлетенів.

Нагадаємо, Володимир Зеленський та Петро Порошенко проходять до другого туру президентських виборів, який відбудеться 21 квітня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук