Лідер Придністров’я назвав перешкоду для приєднання республіки до Росії

Вадим Красносельський також заявив, що ПМР ніколи не возз’єднається з Молдовою

СвітВолодимир Пиріг, 21 січня 20190
Лідер ПМР Вадим Красносельський звинуватив Молдову у тому, що вона юридично відмовилася від цього регіону

Лідер невизнаної Придністровської молдавської республіки (ПМР) Вадим Красносельський заявив, що його республіка ніколи не возз’єднається з Молдовою і хоче приєднатися до Росії, але перешкодою для цього є невизнання світовою спільнотою незалежності ПМР.

«Придністровці проголосували за незалежність Придністровської молдавської республіки з подальшим її приєднанням до РФ. Але ні про яке приєднання не може бути й мови, поки немає визнання нашої незалежності світовою спільнотою», – сказав Красносельський в інтерв’ю «Європейській правді».

Він також визнав, що ПМР проводить гармонізацію свого законодавства з російським, попри те, що Москва офіційно не визнала її незалежність.

«Ми зверталися в РФ щодо визнання неодноразово. Напевно, не дозріли умови міжнародного характеру для цього. А втім, я завжди говорю, що визнання – питання суто тактичне: зібралися і визнали», – додав Красносельський.

Референдум про незалежність ПМР і її приєднання до Росії відбувся 17 вересня 2006 року. Загалом «за» висловилися понад 98% виборців при явці у понад 78%. Понад 96% виборців також підтримали питання про те, що відмова ПМР від незалежності з подальшим її приєднанням до Росії є неможливою.

Він також звинуватив Молдову в тому, що вона юридично відмовилася від Придністров'я, ухваливши, зокрема, декларацію про вихід зі складу Молдавської РСР і про незаконність створення Молдавської РСР.

«А МРСР, нагадаю, була утворена шляхом злиття в 1940 році Бессарабії і МАРСР, яка включала Придністров'я», – зазначив він.

Нагадаємо, офіційно ПМР вважається територією Молдови, хоча ця країна не має над цим регіоном фактичного контролю. ПМР межує з Одеською та Вінницькою областями України. В регіоні розміщений контингент російських військ та великі склади російських озброєнь, значна частина яких настільки стара, що не може бути використана.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук