Лише 13% росіян вважають, що їм потрібна демократія західного зразка

Світ28 жовтня 20141911

Росіяни у своїй масі залишаються прихильниками демократії, однак вважають що Росії потрібна особлива «специфічно російська» форма демократії. Про це свідчать результати опитування «Левада-центру», опубліковані 28 жовтня.

Дві третини росіян (62%) солідарні в тому, що Росії потрібна демократія. Однак лише 13% вважають, що потрібна демократія західного зразка, «така як у розвинених країнах Європи, Америки». Натомість абсолютна більшість опитаних (55%) переконана, що Росії необхідна «зовсім особлива» форма демократії, яка «відповідає національним традиціям і специфіці Росії».

16% росіян переконані, що їхній країні потрібна «така, як була у Радянському Союзі» демократія, а 45% переконані, що західна демократія є «руйнівною для Росії.

Окрім того, результати опитування «Левада-центр» свідчать, що рівень недовіри дао Заходу сягнув у Росії найвищого рівня за останні 15 років. Лише 26% росіян припускають, що стосунки між Заходом і Росією можуть бути по-справжньому дружніми. Натомість 64% опитаних вважають, що ці стосунки завжди будуть ґрунтуватися на недовірі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук