«Українці ніколи не любили росіян»
Суспільство

«Українці ніколи не любили росіян»

Що думають росіяни з приводу ролі Кремля у кривавому конфлікті на Донбасі

АК, 12 серпня 2014 3321 0
фото Reuters

Більшість росіян упевнені, що Україна не самостійна у своїх рішеннях, що стосується чи то інтеграції з ЄС, чи то проведення антитерористичної операції. Насправді – це все «происки Запада», а безпосередньо Росія ніяк не причетна до війни на сході України.

Переважна більшість росіян вітають анексію Криму і військово-політичну підтримку «ополченцев» на Донбасі, розуміючи при цьому, що такі дії призведуть до зниження рівня життя у самій Росії. Про це свідчать результати опитування громадської думки, опубліковані російської соціологічною компанією «Левада-центр» 12 серпня.

Варто зауважити, що опитування проводилося 1-4 серпня, тобто ще до введення секторальних санкцій проти Росії і російської ж «відповіді» на ці санкції, що вилились у заборону ввезення продовольства з країн Європи та США.

Виявляється, росіяни засадничо не розуміють причин прагнення України до зближення з Європою і до реальної, а не маріонеткової незалежності від Росії. Більше половини росіян (52%) такі дії пояснюють тим, що Україна стала «маріонеткою у руках Заходу і США, які проводять антиросійську політику». Ще 10%  вважають, що просто «українці ніколи не любили росіян».

Що стосується кривавого конфлікту на сході України, то більшість росіян у цьому теж схильні звинувачувати міфічний «Захід». 77% опитаних впевнені, що причиною війни на Донбасі є дії США, які підштовхували президента Петра Порошенка до проведення антитерористичної операції. Ще 11% респондентів вважають, що АТО проводиться за рішенням Порошенка, однак за підтримки США. В самостійність дій українського президента вірять лише 7% опитаних росіян.

Що стосується ролі Росії у сьогоднішніх подіях на Донбасі, то її втручання настільки очевидне, що помітне навіть багатьом пересічним росіянам. Загалом 32% опитаних вважають, що Росія втручається у внутрішні справи України, при цьому 17% впевнені, що це правильно, а 15% вважають, що цього не варто було б робити. Втім, 33% думає, що Росія «не втручається і правильно робить», а 24% переконана, що «слід було б втрутитись, але не дають це зробити».      

Лише 5% опитаних вважають, що Росія несе безпосередню відповідальність за кровопролиття на сході України, 13% схильні до цієї думки. Натомість 75% не підтримують цього твердження, при цьому 50% росіян у цьому впевнені.

Що стосується анексії Криму, то 85% росіян переконані, що це «велике досягнення російського керівництва, позитивні наслідки якого росіяни відчують у майбутньому» і лише 6% опитаних вважають це непоправною помилкою.

«Мы за ценой не постоим»

Найпарадоксальніше, що при такій практично одностайній підтримці дій Путіна в Україні відносна більшість росіян (45%) розуміє, що анексія Криму і підтримка терористів на сході України призведуть до зниження рівня життя всередині Росії, до росту цін і економічної кризи. Не згодні з таким твердженням 38%.

55% росіян вважають, що російському керівництву слід зосередитись насамперед на вирішенні соціальних та економічних проблем в самій Росії, а не втручатися в українські справи. Натомість майже третина опитаних (31%) переконані, що геополітичні і стратегічні інтереси Росії важливіші ніж внутрішні українські проблеми.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук