Лише 4% українських заробітчан виїхали з Польщі після оголошення про закриття кордону
Найбільше через карантин в Польщі постраждали трудові мігранти, які працювали ресторанному та готельному бізнесі
Лише близько 4% українців, які працюють в Польщі, залишили країну від моменту оголошення про закриття польсько-українського кордону через запобігання поширенню коронавірусної інфекції. Про це повідомив аналітичний департамент польської компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.
Згідно з їхніми даними, здебільшого ухвалили рішення виїхати ті трудові мігранти, у яких спливає термін робочої візи, або ті, хто працював за безвізом, маючи дозволи на роботу.
«У нас є чіткі цифри, які говорять про те, що в Україну на 17 березня повернулося не більш ніж 3−4%. Ситуація з карантином непередбачувана, тому українці, які перебувають в Польщі за безвізом, поспішили повернутися на Батьківщину. Вони не хочуть залишатися в Польщі, працювати нелегально і отримати штамп про депортацію, коли завершиться термін легального перебування», — розповів власник Gremi Personal Євген Кириченко.
За його словами, більшість польських виробничих підприємств працюють в штатному режимі. Харчові підприємства, а також компанії, які займаються логістикою, збільшують кількість робочих місць. На ці вакансії працевлаштовують зокрема українців, які залишилися без роботи після закриття ресторанів і кафе. Найбільше від запровадження карантину постраждали українські заробітчани, які працювали в ресторанному та готельному бізнесі. Тому вони почали шукати роботу на виробництві.
Згідно з інформацією Посольства України в Польщі, прикордонна служба Польщі не буде накладати санкції на громадян України, термін легального перебування яких завершився 15 березня або після цієї дати і які змушені залишатися в Польщі через обмеження на кордоні.
Як інформував ZAXID.NET, 13 березня уряд Польщі ввів тимчасову заборону на в'їзд до Польщі іноземців з 14 березня. Термін закриття кордонів наразі невідомий. Водночас дозволено перетинати кордон іноземцям, які мають дозвіл на роботу у Польщі, або тим, хто керує транспортом для перевезення вантажів.
Згідно з даними Посольства України в Польщі, в цій країні працює близько 1,5 млн українських трудових мігрантів.