ЛОДА не надала жодних звітів про використання ₴300 млн за вивезення сміття зі Львова

За рік, коли Львівська ОДА займається вивезенням сміття зі Львова, Львівська міськрада перерахувала ЛОДА 300 млн грн. Однак, за словами заступника міського голови Львова з питань ЖКГ Сергія Бабака, ЛОДА протягом року не надала жодного звіту про витрачені кошти.

Зокрема, згідно з ухвалою Львівської міськради, ЛОДА протягом двох років (до 2019 року) буде вивозити сміття з міста. Щороку ЛМР має платити ЛОДА 300 млн грн. Ухвала також передбачала щомісячне звітування обласної адміністрації перед міською владою про витрачені кошти. Як повідомив ZAXID.NET Сергій Бабак, протягом року ЛОДА не надала міській раді жодного звіту про витрачені кошти за вивезення сміття.

«Як на мене, не етично з їхнього боку, коли вони не забезпечили передачу «Львівспецкомунтранс», говорити про те, що ми не звітуємо. Насправді, ми звітуємось як перед депутатами обласної ради, так і перед громадськістю. Якби вони хотіли, вони б всю інформацію мали, і я думаю, що вони її мають. Хай забезпечать, в першу чергу, виконання тих зобов’язань, які є ключовими у даному рішенні», – сказав під час прес-конференції 3 липня директор департаменту розвитку та експлуатації ЖКГ Львівської ОДА Назарій Романчук.

Додамо, що публічних звітів про використання коштів, які міська рада перехарувала ЛОДА за вивезення сміття зі Львова, не було оприлюднено. Із 300 млн грн, які місто виплатило ЛОДА, на вивезенні сміття обласній владі, за словами Романчука, вдалось зекономити 100 млн грн.

Назарій Романчук назвав кілька чинників економії, зокрема контроль за перевізниками. Торік у місті відкрили три вагові комплекси, де зважують авто, що вивозять сміття. За словами Романчука, усі автомобілі обладнані GPS-трекерами, у такий спосіб можна прослідкувати чи доїхали вони до сміттєзвалища, де мали скинути сміття. Ще один чинник, чому, за словами Романчука, ЛОДА вдалось зекономити кошти, це вивіз ТПВ на сміттєзвалища Львівщини, а також у сусідні області. Відтак машини долають меншу відстань від міста до полігону.

Зокрема, протягом року 38% сміття з міста вивезли на полігони Львівщини, а 62% на полігони за межами Львівської області. За словами Назарія Романчука, за зекономлені 100 млн грн ЛОДА придбала спецтехніку, євроконтейнери для відходів, направила кошти на покращення інфраструктури у містах, що погодились приймати сміття.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук