Львів може об’єднатися в агломерацію з приміською зоною вже наступного року

Агломерація залишається для Львова пріоритетом, але вона не передбачає «поглинання», а форму співробітництва з навколишніми громадами

СуспільствоСофія Трощук, 28 серпня, 14:02 34288 1

Уже наступного року місто Львів може об'єднатися з навколишніми населеними пунктами, що до цього часу не увійшли до створених об'єднаних територіальних громад. Про це під час брифінгу 28 серпня заявив народний депутат VIII скликання Любомир Зубач.

«Заплановано, що наступні місцеві вибори мають відбутися вже за новим територіальним устроєм. Львову пропонують взяти відповідальність за певну частину приміської території. Агломерація залишається для Львова пріоритетом, але вона не передбачає «поглинання», а форму співробітництва з навколишніми громадами», — розповів Любомир Зубач.

З навколишніх сіл до Львова щодня приїздять приблизно 180 тис. людей. Половина з них — мешканці, що проживать у 15-кілометровій зоні навколо міста. Вони працюють тут, навчають дітей і відвідують медзаклади. Об'єднавшись із містечками та селами, Львів зможе оптимізувати систему витрат, а також — інфраструктуру. Попередньо планують створення агломерації — тобто всі населені пункти матимуть автономність, лише співпрацюватимуть між собою.

«Львів має затверджену стратегію, яка передбачає три пріоритети. Це якість життя мешканців, це розвинута конкурентоздатна економіка, і місто традицій, культури, освіти і спорту. І вже з перших років реалізації стратегії ми побачили, що не вистачає четвертого пріоритету — це, власне, існування Львова як агломерації, як центру регіону», — додає директор КУ «Інститут міста» Олександр Кобзарев.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук