Львів отримає €39 млн від ЄІБ на розвиток громадського транспорту

Місто придбає нові автобуси, трамваї і тролейбуси

ЕкономікаІрина Рєвунова, 15 листопада 201620150
За кошти ЄІБ і ЄБРР планують придбати 115 автобусів, 35 тролейбусів і 9 трамваїв

Львів отримає від Європейського інвестиційного банку кредит у сумі 39 млн євро на розвиток громадського транспорту та інфарстурктури. Відповідна сума вказана у проекті «Міський громадський транспорт в Україні», який 15 листопада оприлюднений на офіційному сайті Мінінфраструктури. 

11 листопада міністр інфраструктури Володимир Омелян та віце-президент Європейського інвестиційного банку Вазіл Гудак підписали угоду, згідно з якою ЄІБ виділить Україні кредит у сумі 200 млн євро під державні гарантії на реалізацію проекту. Майже 20% з цих коштів, тобто 39 млн євро, отримає Львів.

Ще 200 млн євро Мінінфраструктури планує отримати від Європейського банку реконструкції і розвитку. 

Згідно з проектом, у Львові кошти на реалізацію програми отримають ЛКП «Львівелектротранс», «Львівавтодор» та АТП-1.

Від ЄІБ Львів отримає 39 млн євро. З них – 9,5 млн євро – на придбання дев’яти нових трамваїв, 6 млн євро – на купівлю 50 нових автобусів. Крім того, 14 млн євро піде на реконструкцію трамвайних колій, 5,5 млн євро – на ремонт трамвайного і тролейбусного депо, 3,5 млн євро – на будівництво тролейбусної лінії, 500 тис. євро – на реконструкцію тролейбусних ліній. 

Окрім кредиту ЄІБ, Мінінфраструктури планує залучити до проекту оновлення громадського транспорту кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку під місцеві гарантії. 

Планується, що від ЄБРР Львів отримає 41,3 млн євро. З них, зокрема, 10 млн євро на впровадження «електронного квитка» в громадському транспорті. Ще 15 млн євро піде на будівництво трамвайної лінії, 7 млн євро – на придбання 35 нових тролейбусів, 7,8 млн євро – на купівлю 65 автобусів, 1,5 млн євро – на ремонт депо.

Додамо, що проект «Міський громадський транспорт в Україні» спрямований на реалізацію заходів з оновлення авто- і елетротранспорту, будівництва та реконструкції трамвайних і тролейбусних ліній, заміну тягових підстанцій, впровадження сучасних систем оплати проїзду та інформаційних систем за рахунок залучених кредитних коштів Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку.

Загальна вартість проекту становить орієнтовно 400 млн євро. Реалізувати проект планують протягом п’яти років – до весни 2021 року. 

Крім Львова, кошти на покращення транспортної інфраструктури отримають Івано-Франківськ, Тернопіль, Київ, Луцьк, Біла Церква, Одеса, Кременчук, Суми, Харків, Чернігів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук